Užklupus pasaulinei pandemijai ir visoje šalyje įvedus karantiną, mieste, o taip pat ir kiekvieno mūsų gyvenime, įvyko dideli pokyčiai. Mokyklos, darželiai ir kitos ugdymo įstaigos – užsidarė, gatvėse nebešurmuliuoja žmonės, kino teatro ekranuose nustojo „mirgėti“ filmai, o muziejai, bibliotekos bei teatrai taip pat ne išimtis – jų durys lankytojams, deja, uždarytos.

Tačiau, kad ir kaip bebūtų, gyvenimas tęsiasi, o kartu su juo – nesustoja veikti ir ugdymo procesai. Mokytojai, dėstytojai ir kiti įvairių sričių specialistai stengiasi kaip įmanoma geriau perteikti žinias įvairiai auditorijai nuotoliniu būdu. Todėl, neatsiliekant nuo šių dienų aktualijų, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kartu su Alytaus miesto teatru pristato naują projektą – „KnygAntinas. Pas vaikus“!

Jums turbūt iškilo klausimas, kas gi tas “KnygAntinas”? Ir kaipgi šis projektas prisidės prie vaikų ugdymo? Tuojau viską jums paaiškinsime! Projekto metu bus įgarsinta daugiau nei trisdešimt programinių kūrinių, skirtų pradinių klasių moksleiviams, ištraukų. Tikimės, kad tai vaikams sužadins smalsumą bei norą perskaityti visą likusį kūrinį patiems.

Tačiau tai dar ne viskas! Moksleiviai taip pat bus kviečiami atlikti ir kūrybines užduotis. Perklausę įgarsintą kūrinių ištrauką, vaikai bus pakviesti sukurti girdėtos istorijos iliustracijas. Jas bus galima sukurti bet kokia kūrybos technika t.y. piešti, karpyti, lipdyti, klijuoti, konstruoti ir kt. Atliktus darbelius bus prašoma nufotografuoti ir atsiųsti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkėms. Tą bus galima atlikti socialiniame tinkle ,,Facebook“ arba elektroniniu paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.. Siųsdami savo kūrybos fotografijas, nepamirškite paminėti, jog nuotrauką siunčiate ,,Ponui KnygAntinui“!

Surinkęs visas Jūsų darbelių nuotraukas Ponas KnygAntinas pasižada surengti virtualią parodą, kurią savo sparnais nuskraidins po visą pasaulį – tai KnygAntino garbės žodis!

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti projekte ir į savo namus įsileisti poną KnygAntiną, kuris praskaidrins nuotaiką ne tik pradinių klasių moksleiviams, bet ir jų tėveliams, seneliams, broliams, sesėms ir kitiems šeimos nariams. Nepraleiskite progos savo buvimą namuose paversti bent šiek tiek jaukesniu, išgirstant tokių nuostabių kūrinių kaip „Pepė Ilgakojinė“, „Ragana Vinė“, „Mažasis Princas“ ir dar daugelio kitų, ištraukas. Ponas KnygAntinas nekantriai laukia, kol galės juos „atskraidinti“ į kiekvieno vaiko namus. Tad kviečiame sekti tolimesnę informaciją Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos bei Alytaus miesto teatro interneto svetainėse bei socialinių tinklų paskyrose!

Agnė Grigaliūnienė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos bibliotekininkė

 

Joomla SEF URLs by Artio