Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti.

Biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų bibliotekų, turi 3D spausdintuvą. Iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais. Šiuo visiems nelengvu metu bibliotekos darbuotojai, būdami pilietiški ir socialiai atsakingi, nusprendė savo galimybių ribose prisijungti prie bendros pagalbos aprūpinant Alytaus medikus apsaugos priemonėmis.

Permatomas plastikinis apsauginis skydelis dengia veidą, sumažindamas tikimybę, kad ant jo pateks nepageidaujami lašeliai. Rėmeliai (laikikliai), spausdinami 3D spausdintuvu, skirti tokiems skydeliams pritvirtinti. Rėmeliai 3D spausdintuvu „kepami“ pagal iš anksto paruoštą modelį.

Tiesa, vieno rėmelio spausdinimas trunka apie 2 valandas. Per vieną darbo dieną bibliotekoje atspausdinami 4 laikikliai. Rėmeliai (laikikliai) bus komplektuojami su skydeliais ir pristatomi Alytaus S. Kudirkos ligoninės medikams. Rėmeliai (laikikliai) spausdinami laikantis rekomendacijų dezinfekuoti rankas ir naudoti pirštines. Tai bus ne vienkartinio naudojimo gaminys – dezinfekavus galima bus naudoti ne vieną kartą.

Joomla SEF URLs by Artio