Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atverta Dainiaus Vyto fotografijų paroda „Vilkmergės etiudai“. Personalinėje parodoje eksponuojamos juodai baltos ir spalvotos fotografijos, sukurtos 2018-2022 metais.

Dainius Vytas gimė Kreivių kaime, Deltuvos seniūnijoje, Ukmergės rajone. Savo gyvenimo ir kūrybinę giją iki šiol tęsia neatitrūkdamas nuo gimtinės. Ukmergės krašto gamtą, žmones ir įvykius per fotoaparato objektyvą jau beveik keturis dešimtmečius stebintis Dainius Vytas teigia, kad jam maga sukurti savo miestui archyvą, užfiksuoti, kas yra dabar ir palikti tai ateičiai. Autorius išskiria tris aspektus, kuriais nagrinėja gimtąjį Ukmergės kraštą: istorinį, dokumentinį ir gamtinį.

Kaip žinia, ilgą savo gyvavimo istoriją vyniojantis Ukmergės miestas tokiu pavadinimu žinomas tik pastarąjį šimtmetį, o iki 1918 metų jis oficialiai vadintas Vilkmerge. Etiudai - Dainiaus Vyto požiūris, kuris fotografijoje atsiskleidžia reportažiniu žvilgsniu, kartu - kūrybinis procesas ir iššūkis nuolat besikartojančiuose vaizduose atrasti kažką naujo, taip pat siekis savito unikalumą atskleisti kitame - šiuo atveju Ukmergės pulsą, įprastą ir dažnai nebepastebimą savoje aplinkoje, perteikti  Alytuje.

„Fotografuoju Ukmergę. Dalis žmonių laiko ją negražia. Gal kai kurie mūsų senamiesčio kampeliai ir netobuli, bet jie savotiškai gražūs. Idealiai suremontavus miestą, neturėčiau ką veikti. Man gražu taip, kaip yra. Šiandien tai gal ir atrodo nevertinga, bet praėjus kiek laiko, norėsis pamatyti“, – sako fotografas.

Į parodos atidarymą Alytuje atvykęs Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pritardamas autoriui pašmaikštavo:

„Ukmergiškiai stebi tokį reiškinį: vis daugiau atsiranda žmonių, kurie žavisi savo miestu. Ir aš esu beveik tikras, kad didesnis kaltininkas dėl viso šito yra Dainius, o ne statybininkai.“

 „Aš beprotiškai myliu tą savo kraštą. Kiekvienas kraštas yra unikalus. Idėja savo darbais pristatyti Ukmergę Lietuvai kilo prieš trejus metus. Ta mintis tiesiog ilgą laiką „kabėjo“ galvoje. O pirmas (tikiuosi, neprisvilęs) blynas – mano paroda čia – Alytuje. Tad pradėjau kelionę nuo Alytaus ir tikiuosi, kad važiuosim toliau“, – sako Dainius.

Dainius Vytas – nuolat bėgantis, skubantis savojo krašto fotometraštininkas, kurio visur pilna ir kuris viską fiksuoja atvira širdimi. Jis sakosi tiesiog besistengiantis nufotografuoti tai, kas yra, ir visada norįs, kad nuotraukose žmonės pastebėtų ne jį, kaip fotografą, ar jo filosofiją, bet tai, kas yra aplink.

Paroda „Vilkmergės etiudai“ bus atvira lankytojams iki balandžio 12 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio