Brandesniame amžiuje atrasti ar vėl prisijaukinti tapybos pomėgį – išties sveikintina. Tad meninių gabumų turinčios alytiškės pamažu jaukinasi spalvas ir teptuką, o tada, žiūrėk, jau ir vieną kitą parodą išdrįsta surengti.

Alytaus jaunimo centro suaugusiųjų dailės studijos „Fantastika“ vadovas dailininkas Vidmantas Jankauskas, pristatydamas savo ugdytinių darbus, su pasididžiavimu teigia:

„Didesniąją savo gyvenimo dalį praleidau mokydamas kitus. Stebiuosi ir džiaugiuosi savo ugdytinių kūrybiniais pasiekimais. Ruošiantis kiekvienai parodai stebiu pozityvų nusiteikimą.“

Šįkart jungtinė tapytojų mėgėjų paveikslų ekspozicija atverta Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Demokratiškiausia šios įstaigos erdvė – fojė – nušvito spalvomis, mat parodos pavadinimas itin moteriškas. „Gėlių korys“ – taip parodą pavadino vienuolika pradedančiųjų ir jau prakutusių dailininkių: Laima Alenckaitė, Neringa Arštikytė, Vilma Baidokienė, Birutė Kajokienė, Rimutė Karčiauskienė-Rimėja, Joana Latožienė, Onutė Lendzienė, Onutė Skerniškienė, Nijolė Vagnorienė, Jūratė Venckienė, Dalia Žibinskienė.

Kukliai susižvalgiusios parodos autorės viena kitą drąsino tarti parodos atidarymo žodį. Ryžtingiausia pasirodė besanti Laima Alenckaitė, kuri bibliotekos erdvėse jau yra surengusi ir personalinę parodą.

„Oras įšilo, tad nusprendėme padaryti pavasarišką parodą. Su šviesa, su žaluma ir su visomis kitomis spalvomis. Kviečiu visus alytiškius, bibliotekos lankytojus užsukti čia apžiūrėti, pasigrožėti ir įvertinti mūsų darbus savomis akimis“, – sakė L. Alenckaitė.

Maloniai kviečiame apsilankyti. Tapybos paroda „Gėlių korys“ bus atvira lankytojams iki balandžio 15 dienos. Tikimės, kad geras pavyzdys yra užkrečiamas, tad netrukus atsiras ir daugiau norinčiųjų pašokdinti teptuką ant drobės ir nors trumpam pamiršti kasdienybės rutiną.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio