Kultūros ministras Simonas Kairys rado gerą progą apsilankyti Alytuje, mat šiemet Dzūkijos sostinė, kaip žinia, dar yra ir visos Lietuvos kultūros sostinė. Kartu su S. Kairiu Alytuje viešėjo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas ir kultūros ministro patarėjas Sigitas Šliažas.

„Mes, kaip kultūros politikos formuotojai, visada pabrėžiame būtinybę mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių ir mažesnių miestelių. Alytus yra tarsi tiltas tarp jų. Tai ne tik prasmingai susišaukia su „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simboliu – visa jungiančiais tiltais, bet ir leidžia identifikuoti bendresnius regioninio kultūrinio gyvenimo iššūkius bei spręstinus klausimus“, – teigia kultūros ministras.

Svečiai iš Kultūros ministerijos apsilankė Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Kultūros ministras Simonas Kairys, maloniai nustebintas, stabtelėjo ties išskirtiniu, iš tolo traukiančiu akį Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos ženklu ant išorinės sienos  – nutapytu J. Kunčino atvaizdu. Vidinius šio pastato lobynus jam padėjo atrasti Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, vykdanti direktoriaus funkcijas Lina Kamorūnaitė. Svečiai laikinai įsijautė į bibliotekos lankytojų vaidmenis: užsuko į bibliotekos patalpose įsikūrusį Jurgio Kunčino kambarį – memorialinį muziejų, apžiūrėjo techninius Jaunimo erdvės stebuklus, patyrinėjo atvirus leidinių fondus, susitiko su skyrių darbuotojais, pakalbino bibliotekos lankytojus.

Trumpai pasidomėję šešto pagal dydį Lietuvos miesto bibliotekos nūdienos džiaugsmais, rūpesčiais ir aktualijomis, svečiai skubėjo gilintis į kitų kultūros įstaigų vidinį gyvenimą. Vizito Alytuje metu jie domėjosi visomis miesto kultūros įstaigomis, bendravo su jų darbuotojais Alytaus kultūros centre, kino teatre „Dainava“, Alytaus kraštotyros muziejuje. Kaip gerasis pavyzdys sutvarkant ir įveiklinant kultūros paveldo objektus pažymėta restauruota buvusi Alytaus sinagoga, atvėrusi duris kaip meno, kūrybos, atminties ir bendrystės erdvė.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio