Žaismingai mokytis Lietuvos istorijos ir geriau pažinti šaliai nusipelniusius žmones kviečia Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, pristatanti mobiliąją programėlę „Istoriniai pasimatymai“.

Pamirškite nuobodžias istorijos datas ir neefektyvų istorinių faktų kalimą! Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pristato interaktyvius maršrutus su audiogidu „Istoriniai pasimatymai“. Viskas, ko prireiks – išmanusis telefonas ir ausinės. Dar patogūs batai, nes klausant žinomų žmonių istorijų kviečiama keliauti po Vilnių aplankant jiems svarbias vietas. Į pasimatymus Vilniuje, Alytuje ir Varėnoje kviečia Vilniaus Gaonas, Jonas Basanavičius, Adomas Mickevičius, Žemaitė, Lazdynų Pelėda, Judita Vaičiūnaitė, Jurga Ivanauskaitė, Jurgis Kunčinas, Ona Šimaitė, Petras Vileišis, Juozapas Zavadskis, Pranciškus Skorina, Anzelmas Matutis, Vincas Krėvė, Jurgis ir Marija Šlapeliai. Maršrutai sudaryti pagal žymių istorinių asmenybių biografijas, buvo remtasi mažiau žinomais faktais, informacija iš asmeninių laiškų. Istorines asmenybes įgarsino profesionalūs aktoriai.

Kuo šiandien praturtinsi savo vidinį vietovių žemėlapį?

„Istoriniai pasimatymai“ iš viso siūlo 15 istorinių pažinčių ir maršrutų. Geto takais keliauti kviečia pasaulio teisuolė ir viena garsiausių visų laikų Lietuvos bibliotekininkių Ona Šimaitė, tarp Vilniaus ir Tibeto pasivaikščioti kviečia rašytoja Jurga Ivanauskaitė, maištininko filomato pėdsakais seksime kartu su Adomu Mickevičiumi, įdomiausias savo gyvenimo istorijas atskleis Žemaitė ir milijonieriumi tapęs inžinierius Petras Vileišis bei kiti žinomi Lietuvai nusipelnę žmonės. Maršrutai yra skirtingo ilgio: vieni tęsiasi du ar tris kilometrus, o kai kurie – gerokai ilgesni.

„Modernios pažinimo priemonės „įvietina“ istoriją, priartina praeitį prie dabarties ištrindamos ar bent sumažindamos atstumą tarp ankstesniais laikais gyvenusių asmenybių ir mūsų kasdienybės. Žavu, kai sužinome, kad mėgstama rašytoja gyveno mūsų kasdien praeinamame daugiabutyje, studijavo tose pačiose auditorijose, svajojo tuose pačiuose skveruose. Tokios žinios, nors gali pasirodyti smulkmeniškos ar fragmentiškos, visgi labai praturtina mūsų vidinius vietovių žemėlapius. Kūrybiškai naudojamos šiuolaikinės istorijos populiarinimo galimybės atlupa vis naujus aplinkos sluoksnius ir skatina kapstytis dar giliau“, – teigia istorikė Lina Hall.

Netikėtos pažintys Dzūkijoje

Trys istoriniai pasimatymai vyksta ne Vilniuje, o Dzūkijoje. Poetišką ir gamtišką Alytų atrasti kviečia vienas žymiausių Lietuvos vaikų poezijos kūrėjų Anzelmas Matutis. Po Dzūkijos sostinę vaikščiodami artimai susipažinsite su prozininku Jurgiu Kunčinu, na, o Merkinės ir kitas Varėnos rajono vietas aplankysite virtualiai keliaudami su Vincu Krėve-Mickevičiumi.

Mobiliąją programėlę „Istoriniai pasimatymai“ nemokamai atsisiųsti galima iš „Google Play“ ir „App Store“, ji skiriama visų amžiaus kategorijų smalsiems žmonėms. Programėlėje pateiktas išsamus literatūros sąrašas, skatinantis pažinti Lietuvos istorines asmenybes dar labiau.

Projekto partneris – Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka

Pagal organizatorių inf. parengė Jūratė Čėsnaitė

Joomla SEF URLs by Artio