„Piligrimas atėjo, uždėsime antspaudą!“, – šūktelėjo kolegė.

Suveikė stereotipas – turbūt bus pavargęs, vidutinio ar vyresnio amžiaus žmogus, ieškantis atsakymų į vis dar kylančius klausimus.

Ir štai prieš akis – vos per dvidešimt metų turintis jaunuolis – besišypsantis, atviras, bendraujantis – su piligrimo pasu rankoje. Kur apsilanko – ten uždedamas tos įstaigos ženklas.

Susipažinome – tai Gytis iš Panevėžio. Jis eina vienas. Tiesa, užsiminė, kad keletą dienų turėjo pakeleivį – Luką iš Vilniaus. Vėliau jų keliai išsiskyrė, nes kiekvienas eina savuoju.

Gytis Camino Lituano Aukštaitijos kelią pradėjo Germaniškyje. Per aštuoniolika kelionės pėsčiomis dienų, vaikinas pasiekė Alytų, dar po kelių dienų kelionę baigs Seinuose, Lenkijoje.

Kas paskatino jauną vaikiną apsiauti žygeivio batus ir iškeliauti vienam? 

Anot Gyčio, jis turėjo planų išvykti į užsienį, tačiau išgirdęs apie piligrimų kelią – jo nepamiršo.

 „Man patiko mintis keliauti iš vietos į vietą. Labai norėjau žmogiško kontakto,  o einant iš kaimelio į kaimelį, visada atsiranda žmonių, kurie paklausia: „Kur eini?“. Tai gera pradžia pokalbiui. Beje, pro kai kurių namus vingiuoja ir pats Camino Lituano“, – papasakojo jaunuolis.

Toks paprastas ir nuoširdus bendravimas vaikinui buvo labai reikalingas, juolab kad eidamas dar galėjo pamatyti daug gražių Lietuvos kultūros vietų.

Viena jų  – Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka. Kaip sako Gytis: „Ėjau specialiai, norėjau pamatyti Alytų ir užsukti į biblioteką.  Mane sužavėjo Jurgio Kunčino romanas „Tūla“, kurį skaičiau mokykloje, o paskui ir ją baigęs“.

Netikėtai užsukusį svečią pakvietėme į Jurgio Kunčino atminimo kambarį bibliotekoje. Vaikinui buvo naujiena, jog menininko gyvenimo dalis prabėgo būtent čia, Dzūkijos sostinėje, kad jo gimtinė buvo šalia Dailidės ežerėlio, kurio krantus jungiantis tiltelis, viliamės, bus pavadintas rašytojo vardu. 

Išlydėjome Gytį, padovanodami skirtuką knygai ir motiniškai įdavę kelionei sausainukų. O vakarop į biblioteką užsuko dar dvi merginos, taip pat einančios piligrimystės keliu.

Jei nori, kelias suteikia galimybę pažinti save, sutiktus žmones, užmegzti naujus ryšius, aplankyti nepažintas vietas ir visada eiti pirmyn... 

Vida Grišmanauskienė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio