„Visi dzūkeliai tokie geraširdžiai žmonės. Nebuvo nei vieno, kuris atsisakytų įsitraukti į ši projektą.“ – vieną saulėtą vasaros rytą į biblioteką užsukusi Strasbūro lietuvių sąjungos pirmininkė Jolita Šilanskienė su šypsena veide reziumavo mums, taip pat sutikusiems prisidėti prie kilnaus tikslo.

Prancūzijoje, Strasbūro miesto bibliotekoje, atsiras naujas, specialus knygų skyrelis, kuriame išdidžiai puikuosis ir kvies skaityti įvairios lietuvių autorių knygos. Iš lietuviškos literatūros lentynos knygas galės skolintis visi, turintys tos bibliotekos skaitytojo pažymėjimą. Pasak mūsų netikėtos viešnios, leidiniai vaikams ir jaunimui puikiai pasitarnaus ir sekmadieninio knygų klubo susitikimų metu.

Kadangi alytiškiai nemėgsta knygų tiesiog išmesti, jie noriai neša jas į mūsų bibliotekoje (Seirijų g. 2) esančią mainų lentyną. Būtent iš jos ir parinkome dalį dovanotinų leidinių, kuriuos ir perdavėme Strasbūro lietuvių bendruomenei atstovaujančiai, idėjos sumanytojai ir įgyvendintojai J. Šilanskienei bei ją atlydėjusiai Pasaulio alytiškių bendruomenės pirmininkei Vilijai Ramanauskienei.

Knyga neturi dulkėti lentynoje, o keliauti iš rankų į rankas, gyventi savo gyvenimą. Tai tvaru, prasminga ir pasaulietiška.

 

Indrė Navickė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio