Orai rudenėja – vakarai ilgėja. Tada visokiems nuobodyloms iš karto kyla klausimas – kuo gi užsiimti? O knygų žiurkės ir žurnalų skaitinėtojai tuo metu trina rankomis – juk tingūs rudens vakarai kuo puikiausiai tinka skaitymui. Šiam reikalui, kaip žinia, gali pasitarnauti bibliotekos. Čia visada pilna dar neskaitytų knygų ir žurnalų. Tiesa, populiaresniųjų skaitinių tenka palaukti eilutėje, bet ko gi nepadarysi dėl tokio malonaus pomėgio.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka primena, kad į namus galima pasiimti ne tik knygas, bet ir žurnalus. Tiesa, su viena išlyga – naujausi numeriai paliekami išimtinai skaityklų lankytojams.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos skaityklų fonduose – įvairiausi žurnalai suaugusiems, paaugliams ir vaikams. Prenumeruojami 17-os pavadinimų laikraščiai bei 69-ių pavadinimų žurnalai.

Skaitomiausi yra gyvenimo būdo ir patarimų žurnalai, jiems populiarumu kiek nusileidžia pažintiniai, mokslo populiarinimo, toliau – kultūros ir meno bei specializuoti leidiniai.

Vyrai (ir ne tik) užmeta akį į „A-Zet“, „Auto Bild Lietuva“ ar „Žvejys ir žuvis“. Moterys (ir ne tik) prie kavos atsiverčia „Ievą“, „Žmones“ ar „Ji“. Vaikų smalsumą, kūrybingumą ir loginį mąstymą ugdo žurnalai „Bitutė“, „Lututė“, o pašėlusiems neklaužadoms smagu pavartyti „Flintą“.

Sodininkai patarimų ieško „Augalų pasaulyje“, „Sodo spalvose“ ar „Sodo kraitėje“. Pagilinti kitus pomėgius padeda „Psichologija Tau“, „Statyba ir architektūra“, „Rankdarbių albumas“ ar „Virtuvė nuo... iki...“

Mėgėjus rimčiau „įdarbinti smegenis“ vilioja žurnalai „Iliustruotasis mokslas“, „IQ“. Na, o bibliotekininkai ypač rekomenduoja kultūros žurnalus. „Metai“, „Krantai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“, „Nemunas“ laukia išskirtinių skaitytojų.

Žurnalai į namus iš Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos skaityklų išduodami:

Centrinėse bibliotekos patalpose (Seirijų g. 2), tel. (+370 315) 32 446;

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje (Topolių g. 21), tel. (+370 315) 39 523;

Dainavos bibliotekoje (Vilties g. 34), tel. (+370 315) 34 806;

Pirmojo Alytaus bibliotekoje (Jiezno g. 2), tel. (+370 315) 72 775;

Vidzgirio bibliotekoje (Likiškėlių g. 12), tel. (+370 315) 32 989.

Periodinių leidinių pasiskirstymą bibliotekos padaliniuose galima pasitikrinti ČIA.

Jūratė Čėsnaitė

Joomla SEF URLs by Artio