Nuo 2001 m. kasmet rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Kalbų mokymasis naudingas tiek jauniems, tiek vyresniems. Net ir keli užsienio kalbos žodžiai suteiks galimybę susirasti naujų draugų, bendrauti, pažinti kitas kultūras. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius šią dieną sukvietė visą būrį norinčių išmokti ir jau kalbančių įvairiomis Europos tautų kalbomis. Į šventinę kelionę renginio dalyvius palydėjo Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė. Vicemerė pabrėžė kalbų svarbą, dzūkiškos tarmės grožį, pamokė vaikus skaičiuoti prancūziškai.

Kelionę dainomis praturtino renginių organizatorius Kastytis Skrabulis su dukra Austėja. Renginyje skambėjo švedų, anglų, italų, olandų, vokiečių, ispanų, katalonų, prancūzų kalbos. Šių kalbų trumpas pamokėles parengė ištikimieji mūsų bibliotekos skaitytojai. Vieni mokė skaičiuoti, kiti – trumpų frazių, treti deklamavo, skaitė kūrinius originalo kalba.

Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokiniai nustebino sudainuodami dainelę olandų kalba. Vaikų laukė smagios užduotys – įvardinti, kokia kalba pavadinti saldainiai ir dalyvauti popierinių lėktuvėlių varžybose.

Džiugu, kad šią dieną bibliotekos erdves papuošė Alytaus „Volungės“ progimnazijos 7 klasės mokinės ukrainietės Emilijos Fronchenko piešinių paroda „Vaizdų kalba“. Parodos autorė papasakojo iš kur semiasi įkvėpimo ir idėjų, kiek daug jai reiškia gamta bei muzika.

Linksma buvo ši kelionė, dovanojusi ne tik gerą nuotaiką, bet ir suteikusi daug vertingų žinių! Dėkojame už saldžias dovanas vicemerei J. Šukevičienei, už kalbų pamokėles Staselei, Vytei, Enrikai, Gabijai, Irmai ir Aurelijai. Už muziką – Kastyčiui, už nuotaikingą Jurgio Kunčino eilėraštį „Kiaulaitė“ – mažajai Austėjai. Už nuoširdžias šypsenas bei juoką dėkojame Alytaus mokyklos-darželio „Drevinukas“ vaikučiams!

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

 

Joomla SEF URLs by Artio