Pasaulinė UNESCO medijų ir informacinio raštingumo (MIR) savaitė organizuojama nuo 2012 metų. Kasmet UNESCO medijų ir informacinio raštingumo aljanso nariai kviečia partnerius visame pasaulyje populiarinti Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo savaitę, organizuojant renginius ir įvairias veiklas. Šios veiklos sujungia bendruomenes visame pasaulyje, siekiant skatinti medijų ir informacinio raštingumo dialogą tarp disciplinų, profesijų ir valstybių ribų. Tuo tarpu Lietuvoje, 2022-aisiais, pirmą kartą bus organizuojama pasaulinė UNESCO MIR savaitė būtent Lietuvos viešosiose bibliotekose, kartu su visu pasauliu, spalio 24–31 dienomis.

Bibliotekų organizuojamos Pasaulinės UNESCO MIR savaitės tikslas – padėti suprasti medijų ir informacinio raštingumo svarbą ir reikšmę mūsų visų, kaip piliečių gyvenime, paskatinti pasitikrinti savo MIR žinias, elgesį ir gilinti raštingumą. Veiklas orientuojant suaugusiųjų auditorijai, organizatoriai siekia, kad Medijų ir informacinis raštingumas taptų įrankiu pilietinės visuomenės telkimui, įgalinimui, piliečių tapatumo jausmo stiprinimui, sąmoningumo didinimui.

Lietuvos viešosios bibliotekos, kartu su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija, informaciniu partneriu LRT ir kitais projekto bičiuliais, šios savaitės proga organizuos įvairias virtualias diskusijas, renginius, komunikacijos kampaniją. 

MIR savaitei skirtų renginių ieškokite šiame Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/mirsavaite/.

 

Pabėgimo kambarys

Esi gudrus ir atskiri melagieną nuo fakto? O ar atpažintum, kuri žmogaus nuotrauka yra tikra, o kuri sukurta dirbtinio intelekto? Mėgsti nuotykius, iššūkius ir komandinį darbą? Tuomet ši smagi ir naudinga pramoga – kaip tik tau. Žinių ekonomikos forumas kartu su Britų taryba Lietuvoje sukūrė mobilaus Pabėgimo kambario užduotis, kurias išmėginti kviečiame aštuonių didžiųjų miestų bibliotekose Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės spalio 24–31 dienomis metu.

Kviesk į komandą šeimos narius, draugus, bendradarbius ir pabandyk išspręsti užduotis, kurių atsakymai leis sudėlioti užrakto kodą ir atrakinti juodą dėžę. Kas joje? Žino tik tiek, kam pavyksta atrakinti.

𝐊𝐚𝐬? Įdomios užduotys, kurioms prireiks žinių, kūrybiškumo ir netradicinio mąstymo.
𝐊𝐚𝐦? Komandą gali sudaryti 2-6 žmonės. Rekomenduojamas amžius – nuo 15 metų.
𝐊𝐢𝐞𝐤? Išspręsti visas užduotis vidutiniškai užtrunka apie pusantros valandos.
𝐊𝐚𝐝𝐚? Registracija dėl tikslaus laiko būtina (kontaktus rasite žemiau).
 
Pabėgimo kambarį spalio 24–26 dienomis įveikti galėsite Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) 
(registracija: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.).
Spalio 27–28 dienomis – Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje (Topolių g. 21) (registracija: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.).
 
 
Bibliotekos inf.
Joomla SEF URLs by Artio