Jurgio Kunčino vardo viešojoje bibliotekoje kiekvienais poriniais metais padvelkia vos juntama imbierine užuomina.

Čia susirenka trumposios prozos „suokalbininkai“ – tikri geros šiuolaikinės literatūros gurmanai su pasimėgavimu atveria ausis ir širdis jaukiems susitikimams su rašytojais, specialiai šiam įvykiui paruošusiems išskirtinius kūrinius.

Tradiciškai ir šiemet, 2022-aisiais, alytiškių laukia nepaprastas literatūrinis įvykis!

Lapkričio 24–25 d. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks dešimtieji tarptautiniai trumposios prozos skaitymai „IMBIERO VAKARAI“, ypatingi ne tik sukaktimi, bet ir išlaikytu svarbiausiuoju savitumu – naujutėliais, dar niekur nepublikuotais tekstais.


Sentimentai Jurgiui Kunčinui

Nuo pat 2004-ųjų iki dabar, per visą „Imbiero vakarų“ gyvavimą, skaitymus ištikimai lydi dedikacija Jurgiui Kunčinui – lietuviškosios prozos tradicijų... laužytojui! Kaip sako garbūs literatūrologai, tūlas Jurgis Kunčinas eksploatavo visus pasakojimo žanrus ir kūrė naujus – įvairaus kirpimo romanus ir „vieno miestelio istorijas“, paprastus ir juokingus apsakymus, „liūdnas satyras“ ir kandžius „šortus“.

Iš tiesų, bendraminčius suburiantis Jurgio Kunčino vardas alytiškių pamėgtai ir pasiilgtai trumposios prozos šventei „Imbiero vakarai“ – kaip čia buvęs! Juk daugybė gyvų Jurgio amžininkų dar tebevaikšto Alytaus gatvelėmis ir mena bravūriškai žibančias rašytojo akis, kviečiančias draugus pabendrauti...

Trumpoji proza – gyva

Trumpoji proza, arba kunčiniškai – „šortai“ yra visaapimanti „Imbiero vakarų“ esmė. Dviejų dienų renginių ciklo dalyviai, visi, kurių sielos atviros šiuolaikinės lietuvių literatūros vėjams, galės iki soties prisimėgauti „visokio plauko“ literatūriniais susitikimais.

Šiemet alytiškiams savo trumposios prozos kūrinius konkursinėje programoje gyvai skaitys net dvylika autorių iš Lietuvos ir užsienio:

Saulius VASILIAUSKAS, Renata ŠERELYTĖ, Giedra RADVILAVIČIŪTĖ, Eva KOFF (Estija), Agnė ŽAGRAKALYTĖ, Andrius JAKUČIŪNAS, Daina OPOLSKAITĖ, Regimantas DIMA, Lesia MUDRAK (Ukraina), Alvydas ŠLEPIKAS, Monika BALTRUŠAITYTĖ, Marius Povilas Elijas MARTYNENKO.

Daugiau žinomų vardų ir veidų

„Imbiero vakarų“ programoje numatomi trumposios prozos konkursiniai skaitymai – pagrindinė, bet tikrai ne didžiausia kultūrinių įvykių dalis.

Renginių ciklą praturtins neformalūs bet įtaigūs Naktiniai skaitymai, Rolando RASTAUSKO akistata su Kristupu BUBNELIU, griūvantis Mariaus JONUČIO dangus, InterAktyvi Raimondo ŠIMKEVIČIAUS ir Arūno VAITKAUS meno akcija, Juliaus VAICENAVIČIAUS („KŪJELIAI“) vokalas ir muzika, Giedrės BULGAKOVIENĖS sentimentai ir Neringos BUTNORIŪTĖS subtili „kunčiniška“ provokacija. Vyksmą koordinuos Tomas VYŠNIAUSKAS, o kūrinių vertinimo ir kitas svarbias misijas atliks Antanas A. JONYNAS.

Akivaizdu, kad alytiškiai galės pasijusti kaip tikroje sostinėje – bendrauti su išskirtinėmis asmenybėmis ir gal net pasičiupti vieną kitą autografą. Juk ne kasdieną tokia proga pasitaiko!

„Imbiero vakarų“ skaitiniai internete

Prasidėjus skaitymams, bus atverti konkurso dalyvių trumposios prozos tekstai internete. Jie bus neribotą laiką pasiekiami visiems norintiems bet kokiame pasaulio kampelyje. Tad virtualiai sudalyvauti literatūrinėje šventėje galima visai neskubant!

Daugiau sužinoti apie tarptautinius trumposios prozos skaitymus Jurgiui Kunčinui atminti  galima čia:

„Imbiero vakarų“ interneto svetainė ČIA

Balsavimas ir premijos

Trumposios prozos (novelė, esė, miniatiūra ir kt.) konkursiniai skaitymai vyks dvi dienas, o kūrinius vertins ne tik literatūros žinovų komisija, bet ir publika.

Publika savo favoritus galės rinkti dviem būdais:

  • gyvai – skaitymų metu, užpildant specialius balsavimo lapelius;
  • virtualiai – namuose prie kompiuterio, perskaičius tekstus ir pažymint labiausiai patikusį.

Abiem būdais balsavimas vyks ribotą laiką, tik skaitymų metu:

  • balsavimas už skaitymų I dalies tekstus – lapkričio 24 d. 16-19 val.
  • balsavimas už skaitymų II dalies tekstus – lapkričio 25 d. 15-18 val.

Geriausių „Imbiero vakarų“ skaitymo konkursui pateiktų kūrinių autoriams bus įteiktos net penkios premijos: Jurgio Kunčino premija, Salono „Balta varna“ premija, Publikos premija, premija už geriausią naktinių skaitymų tekstą ir premija „Užėjau pas draugą“ festivalio svečiui.

Vos vos aitri, ko gero, ne iš pirmo žvilgsnio pamilstama, trumpoji proza, vieną kartą įkritusi  giliai užantin, pasilieka ten ilgam...

Tad kviečiame į intriguojančią dviejų dienų kultūrinių patyrimų kelionę – jaudinančią, gyvą akistatą su literatūra, menu ir muzika!..

Visiems įėjimas laisvas.

Projektą organizuoja:

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka

Projektą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba, Alytaus miesto savivaldybė

Jūratė Čėsnaitė

Joomla SEF URLs by Artio