Gruodis visada spindi ir žaižaruoja šventiniais akcentais, o Kalėdų laukimas sušildo ir atveria širdis. Laukiame kiekvieno užsukant į Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką miesto centre ir padaliniuose miegamuosiuose rajonuose. Čia dalijamasi ir kuriama kartu su Jumis, čia kalėdinis laikas kvepia kakava...

Dalykai

...kurie amžini...

Kiekvienas jų galime priskaičiuoti gausybę. Jie svarbūs, mieli, jaukūs, įkvepiantys, leidžiantys atrasti ir panirti giliau. Visa tai tinka, kalbant apie susitikimą su mielu žmogumi arba... aklą pasimatymą su knyga.

Kai metų sandūroje randasi daugiau laiko stabtelėti, pamąstyti, dažnas pajuntame ir malonios staigmenos troškulį. Šiemet startavusi ir miestiečių dėmesio sulaukusi iniciatyva „Aklas pasimatymas su knyga“ tęsis ir kalėdiniu laikotarpiu. Juk malonu, beeinant savo keliu, stabtelėti ir rasti dailiai supakuotą ir jūsų belaukiančią knygą – ne, ne bibliotekos lentynoje, o kažkur ant suolelio jaukiai prigulusią. Kai tai pamatysite – drąsiai imkite ir patirkite tą nuostabų nežinomybės „o kas viduje“ jaudulį.

Pirmasis aklasis pasimatymas jau įvyko Žaliojoje gatvėje ir po jo sulaukėme daug klausimų, ar knygą reikia grąžinti į biblioteką? Žinoma, kad ne – ji jūsų! Skaitykite patys, dalinkitės su bičiuliais, dovanokite kitiems arba  pasidėkite po Kalėdų eglute.

Būkite atidūs, pamėkite ir sekite Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos naujienas socialiniame tinkle facebook ir sužinokite, kurią dieną jus pakvies kalėdinis „Aklas pasimatymas su knyga“. O šio jaudinančio susitikimo vietą pašnibždame jums į ausį jau dabar – tai bus ne vienam alytiškiui sentimentus keliantis fontanas „Tulpė“ prie Šaulių namų. Malonaus laukimo!

Dalykai

…kurie laukiami…

Gražiausios metų šventės – vienas iš tų momentų, kurių laukia daugelis: dėl susitikimų, dosnesnės širdies ar dovanų. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje įsikūrusi Jaunimo erdvė (Seirijų g. 2) šventiniu laikotarpiu kviečia užsukti, nes jis – ir kvapnus, ir tvarus. Aromaterapinis kampelis kvepia cinamonu ir kakava, o geriant ją, bus galima sukurti vienintelį autentišką kalėdinį žaisliuką. Kokie žodžiai iš knygų nuguls ant jo, pasirinks kiekvienas kūrybinių dirbtuvių dalyvis. Beje, čia po kalėdine eglute laimingųjų lauks bibliotekos lankytojo dovanėlė.

Kalėdinis laikotarpis – gerų darbų metas. Mažuosius bibliotekos bičiulius juos daryti skatina ypatinga knyga – „Pasakų Advento kalendorius“. Ją mažieji skaitytojai gali rasti Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje (Topolių g. 21), o įgarsintų adventinių pasakų kasdien kviečiama klausytis šios bibliotekos socialiniame tinkle facebook. Advento vakarai namuose kartu su tėveliais ar seneliais tegul būna skiriami pasakų klausymui ir gerų darbų užduoties atlikimui. Visiems, besidalinantiems įamžintais gerais darbais, bus įteiktas Gerų darbų ambasadoriaus diplomas.

Metų sandūra – naujų planų ir svajonių laikas. O kas, labiau nei vaikai, moka svajoti? Vidzgirio bibliotekoje (Likiškėlių g. 12) mokinukai papuošė didžiąją „Kalėdinių svajonių knygą“, o suaugusieji galės ją perskaityti ir prisiminti, kad svajonėms amžius – ne riba. Šalia įsikūrė mažųjų dailininkų „Kalėdinio miestelio“ ir „Kalėdinio žaisliuko“ darbų parodos. Kalėdiniais akcentais pasipuošė ir Pirmojo Alytaus (Jiezno g. 2) bei Dainavos bibliotekos (Vilties g. 34).

Dalykai

...kurie lieka...

Kas gali būti geriau už šiltą artimųjų žvilgsnį ir bendravimo patyrimą?.. Išsaugokite kalėdinio laikotarpio emocijas kuo ilgiau! Užsukę į biblioteką pavieniui, o gal – su draugais ar artimaisiais, aptiksite, kad čia kiekvienas kampelis pilnas staigmenų. O ypač smagiai nuteikia net keletas netikėtų fotosienelių, kurios tikrai patiks ir mažiems ir dideliems.

Vidzgirio bibliotekoje galima jaukiai įsitaisyti... knygos turinyje! Milžiniška knyga jums atsivers lyg durys, o įėję į ją galėsite leistis vaizduotės nešami. Originalioje fotografijoje jūs atrodysite kaip tikras svajonių herojus...

Jaunimo erdvėje fotosienelė sukurta iš tūkstančių tyliai čežančių knygų puslapių. Čia – ir mišku kvepianti tikra eglė, ir senovinis medinis krėslas. Visa tai leidžia pasijusti lyg romantiškame filme, kur su draugais ar šeima galima smagiai kurti vis kitus fotokadrus.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje specialiai mažiesiems lankytojams skirtas itin žaismingas fotosesijų kampelis. Čia, baltoje pusnyje, prie spalvingo kalėdinio traukinuko, vaikams draugiją palaikys iš pasakų knygų išsliuogę nykštukai.

Smalsumą tepažadina ir dar vienas jaukus kalėdinis akcentas. Centrinėje bibliotekoje prie įėjimo kiekvieno lankytojo mąsliai laukia stilizuota paslaptingų vokų eglutė. Kviečiame prie jos drąsiai prieiti. Čia galite išsitraukti tik jums skirtą palinkėjimą ar posakį, kuris suteiks pasitikėjimo ir mielo žinojimo, kad jūs tikrai kažkam rūpite... O gal kišenėje namo parsineštas raštelis taps žavia smulkmena, praskaidrinančia jūsų švenčių laukimą.

Parsineškime iš bibliotekos į namus širdį sušildžiusią emociją. Kalėdos jau arti...

Miško Motės ir Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio