Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai – 30!

Minėdama veiklos jubiliejų, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka atsigręžia į žmogų: tą kuris dirba bibliotekoje, tą kuris čia užsuka pabūti, pabendrauti, pažinti, sužinoti, tą, kuriam knygų pasaulis, tekstai, kūryba, susitikimai, parodos ir kiti įvykiai yra neatsiejama ir neatskiriama kultūrinio gyvenimo dalis. Šiandien pristatome dvi koleges, tikras ir nenuilstančias knygų skaitytojas – Dalią Beinienę ir Aureliją Sukadelskaitę.

Mano „auksinis darbas“

Dokumentų komplektavimo ir katalogavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Dalia Beinienė Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje dirba nuo pat jos įsikūrimo pradžios. Nors skaitytojams ji „plika akimi“ nematoma, tačiau jos rankos pirmosios, paliečiančios naujas, ką tik iš leidyklų į biblioteką atkeliavusias, dažais dar kvepiančias knygas. O jų kelias iki skaitytojo ne toks jau ir trumpas: „Kiekviena knyga turi trumpąjį aprašą (jai suteikiama dalykinė rubrika, atspindinti turinį, pagal kurį skaitytojui patogiau ieškoti norimo leidinio). Tada knygai suteikiamas inventorinis numeris, ji sukataloguojama ir paskirstoma po bibliotekos bei jos padalinių lentynas“, – apie darbo specifiką pasakoja D. Beinienė, Vilniaus universitete baigusi bibliotekininkystės mokslus, kurie dabar likę jau tik kaip papildoma studijų programa.

Dalia per metus perskaito beveik šimtą knygų ir yra tapusi kolegų konsultante, patariančia, kokią literatūrą skaityti. Kaip sako moteris, jos darbas tikrai „auksinis“: „Manau, kad gyvenime atradau savo vietą. Knygų skaitymą priimu kaip duotybę, tai MALONUMAS, kuris pasotina sielą milžiniška dovana“.

Skaitymas – sielos prieglobstis

Tuo tarpu skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Aurelija Sukadelskaitė atstovauja jaunajai bibliotekininkų kartai. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje ji dirba nuo 2016 metų. „Sunku pasakyti, ar aš atradau biblioteką, ar biblioteka mane“, – mintimis dalijasi Aurelija. „Tiesiog, kaip būna gyvenime, viskas įvyko laiku ir vietoje. Gavau nepakartojamą galimybę būti nuolat apsupta knygų, kurios yra ir buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis“.

Kada gimė meilė knygoms bibliotekininkė neprisimena ir sako, nežinanti, kaip ir kodėl pradėjo skaityti: „Galbūt buvau smalsi, todėl skaičiau, o gal skaičiau, nes buvo smalsu, bet akivaizdu, su knygomis mane sieja draugystė“. Anot Aurelijos, knyga jai yra daugelio emocijų draugas, kartais pabėgimas nuo realybės ar ramybės oazė šiame skubriame kasdienybės pasaulyje. Jos per metus perskaitytų knygų sąrašas oi koks netrumpas!

„Pasuoju VS rekomenduoju“

Dalia ir Aurelija – naujos rubrikos ,,Pasuoju VS rekomenduoju“ autorės. Knygų mylėtojams, tikimės, bus smagu stebėti argumentų dvikovą: kas pasuoja, kas rekomenduoja, ką pasirinksite Jūs? Visus metus, kiekvieno mėnesio 15 dieną, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos socialiniame tinkle Facebook bus aptariama vis kita knyga. Pirmoji – Elif Shafak „Stambulo pavainikė“. Sekite naujienas, tapkite bibliotekos draugais Facebook ir Instagram socialiniuose tinkluose. Jūs taip pat būsite naujos rubrikos autoriais, galintys dalintis savo nuomone apie tą mėnesį pristatomą knygą. 

Iki pasimatymo Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose!

Joomla SEF URLs by Artio