Atrodo, tik neseniai bibliotekoje praūžė Tarptautinis ekslibrisų konkursas „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė. Kuriantys tiltus“, o štai dabar šio konkurso laureatė, grafikė Serena Pečiūnaitytė atvėrė personalinę animalistinės grafikos ir piešinių parodą „Tavo juodas snukutis man gražiausias pasaulyje“, kurią, kaip pati prisipažįsta, buvo džiaugsmingai įsipareigojusi surengti pirmos vietos laimėjimo atveju. Nors menininkės kūryba alytiškiams buvo pristatyta gana netradiciniu metu – per pietų pertrauką, tačiau susidomėjusių netrūko: „Aš iš pat pradžių, kai vežiau šitą parodą, galvojau – ar jie mane įsileis tokią kipšiukų privalgiusią? Ar jie supras? Bet dabar matau, kad tie darbai labai gražiai „įsipaišė“ ir žiūrovų daug atėjo, labai ačiū visiems“, – kupina pakilių emocijų dėkojo Serena.

Apie kūrybą: Serenos Pečiūnaitytės darbuose viskas sukasi aplink gyvūnų pasaulį. Gal todėl, kad ji pati augina du vėžliukus, o vieno iš jų snukutis su juoda dėme įkvėpė ir parodos pavadinimo atsiradimą. Gyvūnai natūralistiniai, mitologiniai, komiški, dramatiški, kartais ir sužmoginti. „Tai senosios grafikos sausos adatos technika sukurti estampai ir piešiniai. Vidinis žmogaus ir gyvulio pasaulis persipina, kartais net susisuka į besirangančią pynę. Kokia ta gamta žmoguje, kokia jo vidinio gyvūno ateitis, kaip mus veikia mitologinis pasaulis, mūsų protėvių aidas? Kas ten sielos viduje pas žmogelį krebžda? Paveikslai tai būsenos, nuojautos, lyg sapnas atmerktomis akimis, kasdieniniai kipšai, šilti ropliai, mitiniai uostinėtojai sfinksai, juodi kaimiški snukučiai – visi jaukiai sutūpę mano kūryboje“ – taip savo darbus, kurių dalis jau spėjo pabuvoti ir Velnių muziejuje Kaune, pristato pati autorė. Vaizduojamosios grafikos kūriniai spinduliuoja barokui būdinga gilumą, ryškiai matomus potėpius, kur kiekvienas įsižiūrėjęs gali interpretuoti savaip.

Apie autorę: Grafikė Serena Pečiūnaitytė gyvena ir dirba Kaune. 1999 m. ji baigė grafikos bakalauro, 2001 m. grafikos magistro estampo specialybės studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2020 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Jos parodos žinomos Lietuvoje, Slovėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Indonezijoje. Dažnai sutinkama tarptautiniuose pleneruose, meno simpoziumuose, edukacijose. Jos kūryba tai grafika – sausos adatos, lino raižiniai, juodai balti ir spalvoti piešiniai popieriuje ir ant sienų, piešiniai knygų iliustracijose, spektaklių ir folkloro renginių dekoracijose. Ši paroda moteriai jau 27-oji!

Parodoje – net 20 ekspresyvių žinomos menininkės darbų, kur mitologija persipina su animalistika, bet svarbiausias dalykas – čia jūs galite išvysti tradicinę meistrystę, atsiskleidžiančią per tradicinės grafikos techniką. Mieli juodi snukučiai bibliotekos salėje viešės iki gegužės 31 dienos, būtinai apsilankykite!

 

Nuotr. Ilonos Krupavičienės

Indrė Navickė

Joomla SEF URLs by Artio