Nenumaldomai šylant orams norisi mesti visas problemas į šalį ir mėgautis artėjančia vasara, o tuomet kaip niekad gerai pasitarnauja laisvalaikio literatūra, kurią mūsų skaitytojai praminė atostogų romanais. Pažvelgus į debiutuojančios rašytojos Ievos Vill knygos „PAŽADINK MANE“ viršelį nori nenori pradedi galvoti apie poilsį, jūrą, smėlį ir, žinoma, meilę. O pastarosios šiame romane tikrai netrūksta, humoro ir šmaikščių situacijų taip pat. Susitikimo metu visi draugiškai sutarė, kad iš tikrųjų lietuviams labai stinga tiek knygų, tiek kūrėjų, kurie ne tik geba rašyti su humoru, bet ir moka taip meistriškai perskaityti savo pačių ištraukas – ko jau ko, bet Ievai aktorinių gabumų galima tik pavydėti!

Romano pristatyme apsilankė ir garbinga viešnia – gyvenimiškų istorijų guru Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, kuri jaunajai rašytojai negailėjo gražių ir palaikančių žodžių, dalijosi savo įspūdžiais apie pirmąjį Ievos „blyną“, kuris toli gražu nėra prisvilęs. Autorė taip pat išsitarė, kad jau rašo ir antrąją knygą, tačiau šįkart mūza pasitaikė įnoringesnė nei pirmąkart – visi kūrybingi žmonės žino kaip kartais nutinka su tomis įkvėpėjomis.  

Apie knygą: Rašytoja savo pasakojimą, nugulusį į knygos puslapius, apibūdina trimis žodžiais: nuotaikingas, nuoširdus ir, žinoma, įtraukiantis. Kūrinio idėjos atsiradimo istorija yra nepaprastai parasta, bet kartu  gana pažįstama ir artima: „Pažadink mane“ idėja kilo apsilankius odontologijos klinikoje. Kuomet pajutus danties skausmą, užsiregistravau pas savo nuolatinę specialistę. Tačiau pravėrus kabineto duris išvydau labai patrauklų jauną gydytoją. Nors esu laimingai ištekėjusi, neslėpsiu, sutrikusi net pamiršau kurioj pusėj man tą dantį gelia ir tik truktelėjau pečiais. Vėliau šią šmaikščią istoriją papasakojau bičiulei Ilonai, kuri kaip tik tuo metu rašė savo debiutinę knygą. Smagiai pasijuokusi ji ir ištarė lemtingus žodžius: „Tu pati turėtum parašyti knygą“. Pasakyta – padaryta!“, – atvirauja būsima bibliotekos viešnia Ieva Vill.

Pagrindiniai romano herojai – simpatiškoji fotografė Viktorija ir holivudinės išvaizdos odontologas Joris. Ieva stengėsi, kad jos knygos veikėjai išsiskirtų paprastumu ir nuoširdumu. Viktoriją ji pavaizdavo kitokią nei tipinės romanų moterys: kiek nerangią, nešiojančią velniškai trukdančius akinius ir nesukančią galvos dėl savo figūros. Norėta pateikti trupinėlį tikro gyvenimo, kuriame yra vietos ir skambiam juokui, ir graudžioms ašaroms. Ištiesta pagalbos ranka tiek vienišam senoliui, tiek alkstančiam gyvūnui. Esminė Ievos knygos idėja – nuoširdi meilė išgydo net labiausiai surambėjusias širdis.

Autorė apie save: Laisvalaikiu man patinka leistis į knygines istorijas, plevenant žvakės liepsnai, bei gurkšnojant kvapnią arbatą. Taip pat dievinu keliones, kuomet aplankau naujas vietas, susipažįstu su skirtingomis tradicijomis bei žmonėmis. Iš visų kelionių parsivežu daugybę nuotraukų, kurios vėliau primena patirtus nuotykius. Mielai sukiojuosi namų virtuvėje mėgindama atrasti naujus skonių derinius. Esu iš tų moterų, kurioms valgio gaminimas yra labiau pramoga nei kasdienis darbas. Jeigu kalbėsime apie nemėgiamus dalykus – nekenčiu keltis anksti ryte. Priklausau „pelėdų“ tipo žmonėms, tad nakties metas man pats produktyviausias. Taip pat mane erzina apsipirkinėjimas ir nesvarbu tai namų apyvokos daiktai ar naujų batų paieškos. Viena iš mano fobijų – didelių patalpų baimė. Esu tas žmogus, kuris užstrigęs lifte, ramiai laukia pagalbos. O štai atsidūrus milžiniškame prekybos centre –  dažnai jaučiuosi nejaukiai.“

Ievai Vill linkime didžiausios sėkmės tame nelengvame, tačiau emociškai turiningame kūrybos kelyje, o skaitytojams, galvojantiems, kokią knygą įsimetus į kelioninį lagaminą – turime atsakymą – pasiimkite šį romaną su savimi ir puikios atostogos garantuotos!

 

Indrė Navickė

 

 

Joomla SEF URLs by Artio