Vasara – atostogų ir neišdildomų įspūdžių metas, kai sukame galvas, kokią nematytą neregėtą šalį aplankyti. Egzotiškų kelionių mylėtojams turime puikią žinią – birželio 22 d. 17.15 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje (Seirijų g. 2) kviečiame susitikti su užkietėjusiu keliautoju Antanu Skindzera, kuris pas mus svečiuosis pirmą (bet, tikimės, ne paskutinį) kartą. Šnekučiuosimės tema „Klajonės Tanzanijoje. Apie gamtą ir žmones“.

Egzotiškoji Tanzanija talpina didžiąją dalį Afrikos gamtos: besikeičiančios klimato juostos nuo gražiausių paplūdimių iki Kilimandžaro kalno viršūnės. Žemyninėje Tanzanijoje (Tanganika) gausu nacionalinių parkų su daugybe gyvūnų, kurių stebėti vyksta ne tik turistai, bet ir mokslininkai iš viso pasaulio. Susitikime bibliotekoje bus kalbama apie nacionalinių parkų (Ngorogoro, Manjaros, Arušos, Tarangirės) florą ir fauną, apie šalies skirtumus žemyne ir salynuose. Virtualiai bus nukeliauta į vergų turgaus vietą bei vergijos muziejų Zanzibaro sostinėje Stountaune (Akmenų mieste). Tai liūdna Zanzibaro istorijos dalis, apimanti XIX amžių. Zanzibaro salynas keliasdešimt kilometrų nutolęs nuo žemyno, geriausiai žinoma sala – Ungudža, kartais vadinama tiesiog Zanzibaru. Ungudžoje auginami prieskoniai, yra įspūdingų paplūdimių, o jos istorijoje savo pėdsaką paliko tiek portugalai, tiek arabai, tiek britai.

„Nustebino ir paliko didelį įspūdį gamta, kontrastai. Taip pat skirtumai tarp žemyninės Tanzanijos ir Zanzibaro (žmonės, religija)“, – sako keliautojas A. Skindzera, turizmo srityje besisukantis jau dvyliktus metus. Pasak jo, keliauti pradėjo dar anksčiau, tiek lėktuvais, tiek automobiliu Europoje. Aplankė 46 šalis, daugelyje jų buvo po 2–3 ar daugiau kartų. „Keliavimas kaip pasaulėžiūros transformavimas, stereotipų laužymas, išgyventi įspūdžiai, skoniai, kvapai, sutikti žmonės. Pasaulis skirtingas, spalvingas ir įdomus. Kelionės – tarsi viena iš neformalaus švietimo formų: istorija, geografija, kultūrologija  ir kiti dalykai praktikoje“, – kalba A. Skindzera.

Tikras kelionių guru, galintis duoti ir puikių patarimų atostogų tematika, kviečia ateiti į jaukų pašnekesį apie egzotiškąją Tanzaniją ir bent mintimis visiems kartu joje pabuvoti!

 

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka

Joomla SEF URLs by Artio