Viena laukiamiausių metų švenčių – Alytaus miesto gimtadienis, nepabūgęs vasariškų liūčių džiugino tiek alytiškius, tiek miesto svečius. Jurgio Kunčino viešoji biblioteka taip pat aktyviai įsitraukė į įvairias šurmuliuojančias veiklas ir turėjo puikią progą miestelėnams priminti, kad biblioteka – ne vien knygos, o ir renginiai, susitikimai su įkvepiančiomis asmenybėmis, kultūriniai išėjimai į miegamuosius miesto rajonus ir daug kitų aktualių dalykų.

Alytaus miesto gimtadienio išvakarėse sausakimšoje bibliotekos salėje suskambėjo visada laukiamo kraštiečio Alberto Antanavičiaus gitariniai eilėraščiai. Kaip teigia pats Šekspyras, savo kūrybos dainuojamąja poezija vadinti jis nedrįsta, nes labai jau rimtai skamba, todėl ir gimė toks gražus ir puikiai jį reprezentuojantis pavadinimas. Nors planavo groti tik eiles iš naujausios savo knygos „Žodžiai, kuriais mylim: Jūsų dainoms ir pasidainavimams“, tačiau kaipgi neatliksi ir bent kelių dainų apie savo mylimą gimtąjį miestą.

Po kelių metų pertraukos Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka dalyvavo šventinėje Miesto dienų eisenoje „Sinavadų paradas“. Ryškus kaip niekada bibliotekos kolektyvas nešė žinią apie tai, koks nuostabiai spalvingas kultūrinis miesto gyvenimas, o biblioteka – jo dalis! Knygos, jaukiai tupinčios darbuotojų rankose, vėliau atiteko eiseną stebėjusiems miestelėnams – tegul „Aklas pasimatymas su knyga“ džiugina visus ir toliau!

Šeštadienio rytmetį bibliotekos veiklos, skirtos vaikams, persikėlė į Dainų slėnį, kur jų jau nekantriai laukė mūsų mažieji lankytojai. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkės atvėrė spalvingų knygų lobynus bei supažindino smalsuolius su virtualios realybės akiniais ir kitais, mažas rankutes traukiančiais, dalykais.

Tos pačios dienos popietę būrys entuziastų leidosi į sveikatinimosi žygį. Ir ne bet kokį, o tokį, kuris sustiprina kūną ir pamaitina sielą. „7770+2 literatūrinių sveikatos žingsnių“ kelionė prasidėjo nuo rašytojo Jurgio Kunčino atminimo kambario, o vėliau – patyrusi ir savo darbui atsidavusi gidė Birutė Malaškevičiūtė vedė žygeivius kultūriniu maršrutu, kuris buvo kupinas malonių netikėtumų: tai ir Vieno eksponato galerija (Julius Būtėnas ir „Sciklinės gonkos“), ir viktorina su prizais, ir niekur negirdėti faktai apie įvairius Alytaus objektus.

Nors Miesto dienos jau praūžė, tačiau prieš akis – naujų atradimų pilna vasara: tai ir „Skaitykla tavo kieme“, kuri kiekvieną trečiadienį įsikurs vis kitoje miesto vietoje bei stebins skirtingų tematikų edukacijomis (o jas ves savo sričių profesionalai), ir „Dzūkelių pasakadieniai“, kurie kvies vaikus kartu su tėveliais turiningai praleisti laiką mokantis dzūkuoti ir taip geriau pažinti savo kilmės šaknis. O kad visų šių įdomybių nepražiopsotumėte – sekite naujienas mūsų interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose Facebook bei Instagram!

 

Indrė Navickė

Joomla SEF URLs by Artio