Skubame pranešti, kad Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka ir jos padaliniai prisideda prie kilnios ir reikalingos iniciatyvos rinkdami medžiagas apkasų žvakių gamybai. Žvakės bus gaminamos ir siunčiamos fronte kovojantiems Ukrainos kariams. Šios žvakės – tai vašku ar parafinu užpildytos skardinės, kurias apkasuose kariai naudoja gamindami maistą, džiovindami drabužius ar tiesiog norėdami sušilti, todėl jos gyvybiškai svarbios, kai šalta.

Kokias medžiagas renkame?

Šiuo metu renkame įvairų vašką ir parafiną, didelius ir mažus jo gabalus, senas žvakes ir jų likučius. Tai gali būti maistinis parafinas, bičių vaškas, žvakės, skirtos uždaroms patalpoms ir tokių žvakių likučiai.

! Netinka: techninis parafinas, parafinas iš kapinių žvakių ir žvakių nuo uodų likučiai. Toks parafinas yra abejotinos kokybės arba blogo kvapo, degdamas gali išskirti sveikatai kenksmingas medžiagas. Todėl saugodami karių sveikatą tokių medžiagų atsisakome.

Kaip panaudosime surinktą vašką ir parafiną?

Bibliotekose surinktą vašką ir parafiną perduosime iniciatyvoms, kurios užsiima parafino ir vaško lydimu, apkasų žvakių gamyba.

Kur ir kada galite atnešti medžiagų?

Medžiagas galite palikti specialiose dėžėse, kurias rasite Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) ir jos padaliniuose.

Tikslius adresus ir darbo laiką galite pasitikrinti čia: https://rb.gy/y7ym6

Medžiagas planuojame rinkti iki 2024 m. kovo mėnesio. Net ir nedideli vaško ir parafino kiekiai yra svarbūs, tad nedvejokite ir atneškite tai, ką turite!

 

Dėkojame už pagalbą!

Razom do peremogi!

Joomla SEF URLs by Artio