Lietuvos bibliotekininkų draugija 2016 metų balandžio 23–29 dienomis skelbia 16-ąją, Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema kartoja Bibliotekų metų šūkį: Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė.

Balandžio 22 dienos popietę bibliotekų savaitės renginius atidaryti pirmieji suskubo Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos pailgintos darbo dienos grupės mokiniai su savo mokytoja Ona Žvaliauskiene. Mokiniams buvo smalsu apžiūrėti savo kūrybinių darbų parodą „Popieriaus interpretacija“, kuri puošia bibliotekos erdves. Vaikai džiaugėsi atradę eksponuojamą savo darbelį. Mokiniai domėjosi, ar daug žmonių matė jų darbelius, ar bibliotekos lankytojams patinka jų darbų iš popieriaus paroda.

Vaikai ne tik apžiūrėjo savo kūrybinių darbų parodą, bet ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Bibliotekos skaitykloje jie galėjo ne tik pasižiūrėti kokių gi knygų bibliotekoje esama, bet ir jas pavartyti, su jomis „pagroti“. Mokiniams labai patiko ir kita bibliotekos skaityklos erdvėse eksponuojama Alytaus lopšelio - darželio „Boružėlė“ ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos keramikos būrelių darbų paroda „Žydėjimas“. Vaikai nusprendė, jog ir jie norėtų kažką panašaus iš molio nusilipdyti.

Atsisveikindami su bibliotekos darbuotojomis, mokiniai sakė, jog į biblioteką užsuks dar ne kartą, nes bibliotekoje tikrai yra ką veikti. Bibliotekos darbuotojos tiki, jog taip ir bus, nes mokytojai ne vieną kartą šiuos vaikus reikėjo paraginti jau eiti, o jiems dar norėjosi pabūti bibliotekoje.

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio