Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė į Alytų „atskraidino“ ne tik daugybę renginių, bet ir keletą malonių staigmenų.

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Pirmojo Alytaus filiale jauniesiems lankytojams atverta nauja, patraukli erdvė - čia įrengta kompiuterinių žaidimų konsolė su judesių aptikimo įranga. Jaukiausiame bibliotekos filiale nuo šiol bus galima leisti laisvalaikį linksmai ir judriai – žaisti tenisą, futbolą, mokytis šiuolaikinio šokio, ištyrinėti kitas išmaniųjų technologijų teikiamas galimybes. Pirmieji sporto žaidimus jau išbandė Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Šukevičienė, Seimo narys Julius Sabatauskas ir smalsieji Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai.

Pirmojo Alytaus bibliotekos skaitykloje integruota dar viena naujovė. Čia jau galima naudotis planšetiniais kompiuteriais su elektroninėmis knygų skaityklėmis. Žinoma, mėgėjai šiugždenti popierinius laikraščių, žurnalų ar knygų lapus čia taip pat laukiami.

Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje alytiškiai jau pradeda atrasti ir naują paslaugą „Pasiimk internetą su savimi“. Galimybė nemokamai, terminuotai pasiskolinti iš bibliotekos interneto įrangą – USB modemą (centrinėje bibliotekoje, Seirijų g. 2 ir Pirmajame Alytuje, Jiezno g. 2) ar 4G maršrutizatorių (tik centrinėje bibliotekoje) yra aktuali trumpam į Lietuvą sugrįžusiems emigrantams, soduose savaitgalius leidžiantiems ar gamtoje poilsiaujantiems miestelėnams. Ši paslauga įgyvendinama, remiantis užstato sistema.

Nauja paslauga ir lavinamųjų žaidimų erdvė įrengta pagal bibliotekoje įgyvendinamą projektą „Išmanioji biblioteka jaunimui“. Projektą per LNB „Bibliotekos pažangai 2“ remia Bilo ir Melindos Geitsų fondas (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) bei Alytaus miesto savivaldybė.

Jūratė Čėsnaitė

Agnės Grigaliūnienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio