Britų taryba, bendradarbiaudama su Lietuvos bibliotekininkų draugija, visus norinčiuosius šiemet pakvietė dalyvauti iniciatyvoje „Šekspyras gyvas bibliotekose“ (angl. Shakespeare Lives in Libraries). Tai – pasaulinės Britų tarybos programos „Šekspyras gyvas“ (angl. Shakespeare lives) renginys Lietuvoje, skirtas 400-osioms kūrėjo mirties metinėms.

Šia proga, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio 26 dieną Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko akcija pasaulio literatūros klasiko atminimui „Šekspyras gyvas bibliotekose“.

Renginys prasidėjo Viljamo Šekspyro gyvenimo bei kūrybos apžvalga, kurią parengė Vidzgirio filialo bibliotekininkės. Dramos „Romeo ir Džuljeta“ fragmentus skaitė bei vaidino Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos aštuntokai. Mokiniams programą parengė šios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Albina Zubrickienė.

Paklausyti, kaip Viljamo Šekspyro kūrybą skaito bendraamžiai, atskubėjo Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių moksleiviai. Šios mokyklos moksleivius atvykti į biblioteką ir paklausyti dramos paragino „Volungės“ pagrindinės mokyklos mokytoja Danutė Šalaševičienė. Pasižiūrėję bei pasiklausę jaunuolių meilės dramos, moksleiviai ir patys skaitė Viljamo Šekspyro meilės sonetus. „Volungės‘ pagrindinės mokyklos aštuntokus parengė jų lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Račkauskienė.

Renginio dalyviai smagiai juokavo, jog nuo tokios gausos meilės žodžių tapo žymiai šilčiau ir pavasaris ne toks jau šaltas atrodo. Na, o renginio pabaigoje prisiminus ir aptarus Viljamo Šekspyro dramos „Romeo ir Džuljetos“ herojų tragišką likimą, vieningai buvo nuspręsta, jog gyvenimas yra labai gražus ir net dėl meilės mirti tiesiog neverta.

Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio