Britų taryba, bendradarbiaudama su Lietuvos bibliotekininkų draugija, visus norinčiuosius šiemet pakvietė dalyvauti iniciatyvoje „Šekspyras gyvas bibliotekose“. Tai - pasaulinės Britų tarybos programos „Šekspyras gyvas“ renginys Lietuvoje, skirtas 400-osioms kūrėjo mirties metinėms.

Šia proga Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka alytiškiams pasiūlė savitai pasireikšti ir sulaukė net keleto iniciatyvų. Paaugliai, jaunimas ir senjorai miestelėnams padovanojo vaidybines improvizacijas, garsinius skaitymus ir galimybę pasiklausyti apžvalginės paskaitos.

Akcija pasaulio literatūros klasiko atminimui „Šekspyras gyvas bibliotekose“ įvyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu - balandžio 26 dieną - Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Ryte buvo galima pasiklausyti dramos „Romeo ir Džuljeta“ skaitymų Vidzgirio filiale, o popietę užsukusieji į centrinį bibliotekos pastatą galėjo dalyvauti jungtiniame gimnazistų, mokytojų, senjorų ir bibliotekininkų renginyje. Alytaus šaulių namų teatro grupė (Stasys Šukys, Lionė Gudžiauskienė, Artūras Galakvoščius) parengė skaitymų ir vaidybos improvizacijas „V. Šekspyras ir dabartis“. Paskaitą, supažindinančią su įdomiausiais Viljamo Šekspyro asmenybės ir gyvenimo momentais, perskaitė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rita Ališauskienė. Gimnazistai Agnė Vencevičiūtė, Robertina Jasionytė, Modestas Dumbliauskas ir Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Leokadija Sušinskaitė paskaitė keletą sonetų.

Šią aktyvių alytiškių iniciatyvą pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Joomla SEF URLs by Artio