Moteriškosios auditorijos džiaugsmui, Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje lankėsi Nida Degutienė - kulinarė, fotografė, rašytoja ir keliautoja. Susitikime su alytiškėmis ji prisipažino, jog niekada gyvenime negalvojusi, kad rašysianti knygas ir kad tos knygos vedžios ją po visą pasaulį.

Atvirai žvelgdama į iššūkius, „degustuodama“ gyvenimo skonius ši ryški asmenybė prikaupė neeilinių įspūdžių, o šie sugulė į knygas. Iki tokio rezultato teko nueiti netrumpą gyvenimo kelią, o labiausiai pasitarnavo sutuoktinio paskyrimas Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje – penkeri metai tiesioginės pažinties su šia gilios istorijos ir kultūros šalimi pavirto dviem knygomis.

„Atvažiavau į Izraelį ir atradau Lietuvą pačia gražiausia prasme – fantastišką litvakų bendruomenę, tradicinius patiekalus, kuriuos žydai valgo per šventes, o lietuviai - kasdien“, - pasakojo Nida Degutienė.

Tik pagyvenus Izraelyje galima suprasti, kaip nuoširdžiai žmonės myli savo šalį, domisi jos istorija ir didžiuojasi savo šaknimis. Izraeliečiai neraginami puošia mėlynos ir baltos spalvų girliandomis balkonus, langus ir automobilius likus ne vienai savaitei iki svarbių nacionalinių švenčių. Šiomis ir kitomis patirtimis vedina Nida Degutienė išleido knygą „Izraelio trauka. Potyriai, įspūdžiai, atradimai“.

Kitoje savo knygoje - „Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena“ autorė pristato tradicinį žydų maistą ir pagrindines šventes. Leidinį praturtina autentiški pasakojimai apie žydų gyvenimą.

Pernai pasirodžiusioje, kulinariją ir keliones apjungiančioje Nidos Degutienės knygoje „Žuvis pasaulio virtuvėse“ - ne tik receptai ir fotografijos, bet ir reportažai iš Prancūzijos, Portugalijos, Mozambiko ir Pietų Korėjos.

„Nieko gyvenime nėra neįmanomo. Reikia drąsiai daryti tai, ko norite, ką sugebate, o sėkmė pati tada jus susiras“, - sakė knygų autorė.

Po susitikimo su alytiškėmis, Nida Degutienė atskleidė kilusias mintis: „Viešėjau savo gimtosios Dzūkijos sostinėje, kur turėjau neapsakomą malonumą pristatyti savo abi knygas pilnutėlei salei žmonių. Kaskart, kai tik išvažiuoju iš Vilniaus ir turiu unikalią progą pasimatyti su kituose miestuose gyvenančiais žmonėmis, grįžtu prisisėmusi ypač daug pozityvios energijos. Mums dažnai atrodo, kad gyvenimas vyksta vien sostinėje, kad visi renginiai – vien tie, kur blyksi fotografų kameros ir prie sienelės papūstomis lūpomis pozuoja vietinės reikšmės „žvaigždės“. Mums net sunku suvokti kiek gražių dalykų vyksta mažesniuose miestuose ir miesteliuose, kiek šviesių, pozityvių, aktyvių žmonių juose gyvena, su kokia šiluma jie priima pas juos atvykusius pašnekovus…“

Renginį organizavo tarptautinės organizacijos „Zonta“ Alytaus miesto klubas.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio