Saulėtą spalio pirmosios popietę visų, susirinkusių į Vaikų biblioteką susitikti su Rebeka Una – rašytoja, „Alma Littera“ konkurso laureate, Prano Mašioto premijos laimėtoja, laukė staigmena.

Vaikai tapo sekliais ir vedini spalvingomis nuorodomis, ieškojo „paslėptų lobių“. Galiausiai paieškos atvedė į salėje kantriai smalsuolių laukiančią rašytoją Rebeką Uną.

Linksmo dialogo metu sužinojome apie kūrėjos vaikystę, perskaitytas ir skaitomas knygas, nepamirštamas keliones. Rašytojos pakviesti vaikai tapo magais ir burtininkais. Daugelis atėjusiųjų buvo „kaip reikiant pasikaustę“ – perskaitę rašytojos kūrinius, todėl drąsiai dalyvavo diskusijoje apie kūrybą, knygų veikėjus ir gyvenimą. Įdomu buvo sužinoti, kada viešnia pradėjo rašyti, kas ją įkvepia kurti ir ar svarbu rašytojui apdovanojimai, pripažinimas.

Anot Rebekos Unos, „rašytojo misija – pateikti šviesą kaip atsaką liūdesiui“ , „paskatinti vaikus daryti didelius dalykus – gerus darbus kitiems“. „Nelaukdami dovanų sau turime dalyti dovanas kitiems: šypsenas, draugystę, piešinius...“ „Suprasti, kad mūsų kasdienybė – stebuklas“.

Šventėje netrūko šypsenų, juoko ir staigmenų. Ąžuolas Vaičaitis, Alytaus muzikos mokyklos mokinys, saksofonu atliko rašytojai skirtą kūrinį.

Šis jaukus susitikimas vaikams atvėrė dar vienas duris į paslaptingą knygų pasaulį.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio