Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Šios  dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų.  Šios dienos paminėjimo proga rengiami įvairūs susitikimai su visuomene, skaitomos paskaitos, skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises, jų priežiūrą.

Spalio 4 dienos popietę į edukaciją „Gyvūnai šalia mūsų“ Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale   rinkosi VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro lankytojai ir Alytaus miesto bendruomenės centro „Viena šeima“ mokiniai.

Edukacinės programos metu  vaikų laukė spaudinių paroda „Žvilgsnis į gyvūnijos pasaulį“.  Mokiniai edukacijoje buvo supažindinti su Pasaulinės gyvūnijos  dienos minėjimo istorija, Šv. Pranciškaus gyvenimu, ekologinėmis problemomis. Vėliau vyko dokumentinio filmo „Ar tai tikra? Antgamtinės gyvūnų galios“ peržiūra . Renginio pabaigoje, vaikai pasidalijo į komandas ir kovojo „protmūšyje“ apie gyvūnus.

Edukacijoje vaikai sužinojo, kad humaniškas elgesys su gyvūnais  tūri būti kiekvieno piliečio moralinė nuostata. todėl žmonės, laikantys gyvūnus, ne tik Pasaulinės gyvūnų dienos metu, bet visada atmintų 5 gyvūnų laisves:

• Laisvę nejausti alkio ir troškulio;
• Laisvę nejausti nepatogumo;
• Laisvę nejausti baimės ir nerimo;
• Laisvę nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti;
• Laisvę išreikšti normalų elgesį.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio