Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus skaitytojai susitiko su Gintare Adomaityte – eseiste, rašytoja, rašančia ir vaikams, ir suaugusiems. Autorė pažįstama iš pasakų knygų „Debesėlis ieško vardo“, „Vėjų miesto pasakos“ , „Avis artistė“ , apysakos „Laumžirgių namai“ , pasakojimų apie rašytojus „Sparnuotos iškabos“ , „Gražuolės vaikai“. Suaugusiems G. Adomaitytė žinoma iš eseistikos knygos „Šokis ant stalo“ , romano „Gėlių gatvė“ , pasakojimo apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį „Kelio dulkės, baltos rožės“ (įvertinta Vaižganto premija).

Daugelio literatūros konkursų laureatė, jaunųjų skaitytojų pamėgta rašytoja vaikams (ir ne tik) dovanojo neįkainojamą dovaną: pakvietė kartu patirti daug nuotykių ir stebuklų keliaujant Pasakos keliu. Kviesdami Vėjus ir Vėjukus, skriedami spalvingoje Karuselėje, susėdę Čiobrelių pievoje prie įsivaizduojamo Laumių stalo, vaikai klausėsi gerbiamos viešnios pasakų ir pasakojimų.

Įdomu buvo sužinoti, kad rašytojos kraujyje teka knygnešystė. Jos prosenelis Augustinas Baranauskas, nebijodamas Caro valdžios, drąsiai ėmėsi lietuviškų knygų ir laikraščių platinimo veiklos. Gal todėl knyga G. Adomaitytės ir jos artimųjų tarpe – didžiausia vertybė.

Rašytoja, vaizdingai pristačiusi savo išleistas knygas, papasakojo, iš kur semiasi minčių ir idėjų. Pasak autorės, ji visa tai gauna pasikalbėjusi su laumėmis, vėjais ir medžiais.

Vaikams patinka rašytojos lengvu stiliumi parašytos pasakos, kurių veikėjai, kaip ir vaikai, visada kažko trokšta ir daug svajoja. Tai knygos, teikiančios džiaugsmą, kupinos gilios, tarp eilučių slypinčios išminties.

Ir kai jau buvo viskas lyg ir iškalbėta, susitikimo viešnios garbei sugrota dūdelėmis ir saksofonu, vaikai pasikvietė Vėją kartu pasukti spalvotus vėjo malūnėlius ir pagainioti debesis...

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio