Lapkričio 8-oji − Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse gyventojai dar kartą raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai, organizuojami įvairūs renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos ir sveikos mitybos principus ir taisykles. Labai svarbu padėti žmonėms suprasti sveikos mitybos pagrindus, kad būtų suformuotas teisingas tiek suaugusių, tiek vaikų požiūris į mitybą.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale lapkričio 6 dienos popietę Alytaus miesto  savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Rita Adamukaitienė su sveikos mitybos principais  supažindino VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų vaikų dienos centro lankytojus bei Alytaus miesto bendruomenės „Viena šeima“ vaikus.

Sveikatos priežiūros specialistė Rita vaikams  interaktyvioje lentoje pademonstravo „Maisto pasirinkimo piramidę“ (paveikslą-lėkštę), kuris parodo kokius maisto produktus rekomenduojama vartoti kasdien ir kelis kartus per dieną, kokius maisto produktus rekomenduojama vartoti rečiau ir saikingai bei kokius – retai ir mažai, kad mityba būtų tinkama ir sveika.

Vaikai sužinojo, kad maisto pasirinkimo piramidės pagrindą sudaro dvi maisto produktų grupės, kurių rekomenduoja vartoti kasdien ir kelis kartus per dieną. Kuo aukščiau piramidės viršūnės, tuo mažiau tos grupės produktų reikėtų vartoti. Piramidės pagrindo maisto produktų grupės – augalinės kilmės. Maisto pasirinkimo piramidė rekomenduoja ir augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, bet augalinių maisto produktų vartojimas beveik neribojamas, rekomenduojami didžiausi jų kiekiai.

Sužinoję apie sveikatai naudingus bei žalingus maisto produktus, vaikai vaišinosi obuoliais ir žadėjo , kad tikrai daugiau krims sveikatai naudingų obuolių, o traškučių bei saldumynų valgys tik per šventes.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.

Joomla SEF URLs by Artio