Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje įvyko kompozitoriaus, rašytojo Alvydo Augustino Jegelevičiaus poetinių tekstų knygos „Eilės iš eilės“ pristatymas. Kartu su autoriumi knygos sutiktuvėse dalyvavo: režisierius, aktorius Ramūnas Abukevičius, kompozitorius, atlikėjas Saulius Jegelevičius, radijo FM99 „balsas“ - Liudas Ramanauskas ir bibliotekos renginių „siela“ - Leokadija Sušinskaitė.

„Knygoje „Eilės iš eilės“ – trisdešimt devynios 2010-2017 metų poetinės vibracijos. Mano tekstuose – daug muzikos. Mėgstu sakinius sugrūsti vieną į kitą. Viskas susilieja į vieną – nėra taškų, tik brūkšniai ir kableliai. Gal kai kam tai ir nepatinka, bet aš noriu, kad skaitytojas pasidėtų tašką ten, kur jam reikia. Noriu, kad skaitytojas taptų mano bendraautoriumi“, - į renginį susirinkusiai publikai atviravo knygos autorius.

Šią, jau septintąją, savo knygą Alvydas Jegelevičius paskyrė atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Meilė gimtinei lyg intuityviai juntamas leitmotyvas visą vakarą lydėjo renginio dalyvius. Į visų širdis su praamžiška įtaiga smelkėsi teatrališki Ramūno Abukevičiaus „Jotvingių krivio Sprudo kalbėjimai“, o Leokadijos Sušinskaitės skaitomos eilės įsirėžė į dėmesingą tylą.

Vakaro programą vokalu ir gitaros skambesiu papildė jaunėlis Alvydo Jegelevičiaus sūnus Saulius. Liudas Ramanauskas, pristatytas kaip unikalus bass-baritonas, pademonstravo savo dikciją, skaitydamas ištraukas iš pristatomos knygos. Tuomet nuskambėjo savotiškas unisonas - Alvydas Jegelevičius ir Liudas Ramanauskas drauge perkaitė „Romo deglą“ - dramatišką eilėraštį Romui Kalantai ir „gėlių vaikų“ kartai atminti.

Renginio pabaigoje Alvydas Jegelevičius padėkojo visiems susirinkusiems, o Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius ir vicemerė Valė Gibienė pasidžiaugė, kad nemažai alytiškių, gimusių ir augusių Alytuje, vis dažniau čia susibėga.

„Lietuva jaučiama kaip atspirties taškas mano kūryboje, nors ir ne visada tiesiogiai parašau jos vardą. Tėvynės žemė, Nemunas, Alytus, Dzūkija, Vilnius – tai mano rūpesčio spalvos. Mano visos kūrybinės galios – iš vasarų, praleistų prie Nemuno“, - sakė poetas ir kompozitorius Alvydas Jegelevičius.

Kasdienio gyvenimo rūpesčiai

suirzusio pasaulio fone, mus jungiantis,

nenumaldomai vedantis-genantis

laikas ir vis dar svarbiais praeities

ženklais kalbanti mūsų tėvynės žemė –

įsiklausykim, išgirskim...

             vardan Tos – Alvydas Jegelevičius

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio