Didžiulę naudą teikiantis ankstyvasis skaitymas jau nekelia abejonių, tačiau retai kam žinoma, kad itin teigiamą įtaką tolesnei vaiko raidai turi knygas jam skaitantis tėtis. Siekdamas netradiciškai paminėti artėjančią Tėvo dieną ir pabrėžti tėvystės svarbą vaikų auklėjimui Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius prisidėjo prie Skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į nepaprastai svarbų vyrų vaidmenį ugdant atžalas. Knygos skaitymas kartu su vaiku skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, gerina pasirengimo mokyklai įgūdžius, kuria glaudžius tarpusavio santykius. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja tėvystės įgūdžiai, į gerąją pusę keičiasi vaikų elgesys.

Vaikų bibliotekoje svečiavosi Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys. Jam teko nelengva užduotis: perskaityti Vytautės Žilinskaitės kūrinį „Bebaimis sliekas“. Vaikai susidomėję klausėsi kūrinio. Anot mažųjų, svečiui sekėsi gražiai perskaityti kūrinį todėl, kad jis pažįsta raides, moka greitai ir gražiai skaityti, o vaikai – šaunūs klausytojai.

Sasekso universiteto mokslininkai nustatė, kad skaitymas yra vienas efektyviausių būdų įveikti stresą – jau nuo šeštos skaitymo minutės akivaizdžiai sumažėja raumenų įtampa ir sulėtėja širdies ritmas. Šiam teiginiui pritarė visi renginio dalyviai.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus inf.

Joomla SEF URLs by Artio