Aktyvūs alytiškiai, Trečiojo amžiaus universiteto senjorai, atrado dar vieną galimybę savo akiračiui plėsti. Paskatinti ilgus metus šv. Benedikto gimnazijos bibliotekos vedėja dirbusios Astros Matažinskienės, jie sumanė savo literatūriniams pomėgiams suteikti apčiuopiamesnę formą.

Taip ėmė megztis senjorų draugystė su Alytaus Jurgio Kunčino viešąja biblioteka. Įžanga šiai draugystei tapo sausio 21 dieną įvykęs pirmasis TAU klausytojų susibūrimas bibliotekoje. Vyriausioji bibliografė kraštotyrai Ilona Krupavičienė svečiams pateikė vertingos informacijos apie išradingos asmenybės – rašytojo Jurgio Kunčino – gyvenimo ir kūrybos įdomiausius niuansus. Smalsumo vedini susitikimo dalyviai apsilankė ir bibliotekoje įkurtame Jurgio Kunčino kambaryje.

Geriausiu mūsų kraštiečio kūriniu laikomas romanas „Tūla“, 1994 m. pelnęs Rašytojų sąjungos premiją bei išverstas į švedų, lenkų, anglų, rusų, čekų ir vokiečių kalbas. Tad planuodami kitus apsilankymus bibliotekoje, TAU senjorai nusprendė perskaityti šią knygą ir ją aptarti, drauge peržiūrėti režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinį filmą „Beveik laimingas“.

Minčių ateičiai pažerta ir daugiau. Ketinama organizuoti ne tik knygų aptarimus, susitikimus su rašytojais, bet ir rengti kultūros sklaidos projektus bei keliauti po Lietuvą literatūriniais keliais. O tam, kad užmegztas ryšys su Alytaus Jurgio Kunčino viešąja biblioteka būtų tvaresnis, teliko padėti antspaudą ant bendradarbiavimo sutarties. Belieka palinkėti, kad visos šaunios idėjos būtų įgyvendintos.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio