„Mes – žmonės rimti“ – taip pavadinta Kosto Poškaus ir Vido Poškaus tapybos darbų paroda paskutinę sausio dieną buvo atverta demokratiškoje ir draugiškoje erdvėje – Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje. Šiuo meno įvykiu tėvas ir sūnus Poškai pažymėjo bendrą 114 metų gimtadienį. Susirinkusi publika nesikuklindama priėmė parodą, kaip įsimintiną dovaną, nors įprastai per gimtadienius viskas vyksta atvirkščiai.

Į renginį susirinkusiai publikai pristatydama šio kultūrinio įvykio „kaltininkus“, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė atskleidė autorių bendrumus:

„Abu parodos autoriai yra profesionalūs dailininkai, abu yra išleidę knygų. Abu yra alytiškiai. Abiem būdingas puikus žodžio, spalvų ir formų valdymas...“

„Antraštės („Mes – žmonės rimti“) teisingumą galima pagrįsti jau tuo faktu, kad mes – tėvas ir sūnus, esame gimę to paties mėnesio, kai jie dar buvo šalti ir sniegingi, tą pačią dieną, įtariama, kad net panašiomis vėlyvo vakaro valandomis, nors tai pagrįsti galima tik remiantis kitų pasakojimais: gimimo procese buvome tik pasyviais dalyviais. Obuolys nuo obels netoli..., todėl be visokių kitokių ryšių mus jungia panašus požiūris į kūrybą, nesvarbu, vaizdinė ji ar žodinė – viskas tik labai rimtai! Gerai suprantame, kad tarp žiūrovų gali pasitaikyti ir tokių, kurie dėl neišprusimo gali nesuprasti mūsų minčių ar idėjų gilumo, todėl mėgstame jiems padėti nukreipdami ne tiktai užrašais šalia paveikslų, bet ir papildoma informacija ant pačių paveikslų – viskas labai rimta!“ – teigia Kostas Poškus.

Kaip teigia autorių tandemas, paroda yra ne tik jųdviejų, kaip menininkų, deklaracija apie jų rimtumą bei žmogiškumą, bet ir pasakojimas apie kitus – aplinkinius ir labiau nutolusius (Alytuje, Lietuvoje, pasaulyje), rimtas bandymas pažvelgti į rimtumą, klaidžiojantį tarp mūsų...

Čia pastebėtina tai, kad šie didžiai rimti rimtos ekspozicijos paveikslai jau prieš porą dienų privertė kikenti juos kabinusius ir apžiūrinėjusius Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos darbuotojus...

„Mes“ – o ir „rimti“, taip pat net šiek tiek „žmonės“ – tai du autoriai – Kostas ir Vidas Poškai. Tėvas ir sūnus. Abu užsiimantys tapymu (šioje parodoje tapyba yra dominuojanti išraiškos priemonė), vaizdų ir nuosavų liežuvių pagalba kuriantys istorijas (galima tik pridurti, jog tiek vienas, tiek kitas dar verčiasi ir rašymu).

„Mes gana seniai matę vienas kito darbus, o kartu eksponavę – dar seniau. Mes – žmonės rimti, gvildenam rimtas temas. Daug neišsiplėsiu – tegu kalba atžala“, – kaip visada santūriai parodos atidarymo renginyje žodžius dėliojo Kostas Poškus.

„Kai pradėjom kabinti parodą, pamatėm, kad supanašėjom. Matyt, aš senstu, o tėtis – jaunėja. Esam panašūs tam tikrais spalviniais deriniais. Mudviejų spalvinė paletė yra artima – abu mėgstame ryškias spalvas“, – atviravo Vidas Poškus. – Apie save tegaliu pasakyti, kad nesu profesionalas. Gal daugiau tepliotojas.“

„Kostas Poškus (g. 1949 m.) gyvena ir kuria Alytuje. Šio dailininko kūrybai būdingas figūriškumas, it kokia gerai kimšta lydeka atmieštas anekdotiškojo siurrealizmo bei metafizinių blevyzgų... Vidas Poškus (g. 1977 m.) didesnę dienų dalį praleidžia Vilniuje. Jo kūryboje galima aptikti komiškų komiksų, vulgarizuotų barokinių portretų ir dar šio bei to...“ – taip save ir tėtį apibūdina Vidas Poškus.

Tapybos darbų parodą „Mes – žmonės rimti“ bibliotekoje bus galima apžiūrėti iki vasario 29 d. Norintieji čia pat galės išsamiau susipažinti su svarbiausiais Kosto ir Vido Poškų gyvenimo bei kūrybos momentais. Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

Joomla SEF URLs by Artio