Šiais metais įkurtas labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio tikslas - skatinti vaikus kuo daugiau skaityti, rūpintis, kad vaikiška knygelė būtų pasiekiama kiekvienam vaikui.

2014 m. vasario 1d.- gegužės 31 d. labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius surengė „Mažųjų knygų bičiulių festivalį 2014“. Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje buvo kviečiami dalyvauti vaikų darželių ugdytiniai ir pradinių klasių moksleiviai. Dalyviai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių Prano Mašioto pasakų, padedami auklėtojų ir mokytojų, parengė vaidinimus, nufilmavo ir  patalpino filmuotą vaizdo medžiagą įrašų svetainėje „YuoTube“.

Šiame festivalyje sudalyvauti nusprendė Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ kolektyvas.

Meninio ugdymo pedagogė Jolita Janulynienė bei ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Lina Linarčikienė, subūrusios darželio auklėtojas ir ugdytinius, parengė spektakliuką  Prano Mašioto apsakymo „Kiškis Gudruolis ir žąsis Kir Ga Ga“ motyvais.

Suprantama, jog spektakliuko premjerą pirmiausiai pamatė lopšelio-darželio „Volungėlė“ bendruomenė ( ugdytinių tėveliai bei draugai ). Spektaklio premjerą žiūrėjo ir geros šio darželio  draugės Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo bibliotekininkės. Jos nusprendė, kad tokį puikų spektakliuką turi pamatyti kuo daugiau Alytaus bendruomenės narių.

Šis sumanymas buvo įgyvendintas gegužės 22 d.  rytmetį. Tądien lopšelio-darželio „Volungėlė“ aktų salėje šurmuliavo Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, juos atlydėjo mokytojos Irma Gruzinskienė  ir Irma Kaušakienė.

Bibliotekininkės parengė Prano Mašioto knygelių parodą.  Prieš spektaklį  papasakojo apie jo gyvenimą, veiklą bei kūrybą. Po to sekė linksmo spektakliuko „Kiškis Gudruolis ir žąsis Kir Ga Ga" peržiūra.

Vaikai spektaklį stebėjo su dideliu susidomėjimu, nesigirdėjo šnabždesių,  įvykius scenoje sekė susikaupę.  Na, o spektaklio pabaigoje, pasigirdo garsūs plojimai. Ir kaip gi galėjo spektaklis nepatikti, juk visi vaidino kaip tikrų tikriausi aktoriai,  puikūs sceniniai rūbai, geras scenos apipavidalinimas, smagi muzika ir t.t.  Spektakliukas nenusileidžia profesionalų sukurtiems spektakliams vaikams. Lopšelio-darželio „Volungėlė“ kolektyvui,  paruošusiam nuotaikingą spektakliuką, bibliotekininkės padovanojo knygą apie Alytaus miesto teatrą.

Renginio pabaigoje Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinukai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kurie buvo sudaryti iš Prano Mašioto gyvenimo bei kūrybos faktų. Už teisingus atsakymus gavo knygų žymeklius.

Džiugu, jog biblioteka nors truputėlį galėjo prisidėti prie „Mažųjų  knygų bičiulių festivalio 2014“, kurio graži  misija - skatinti  vaikus pamilti knygą.  Tikėkimės, mažieji pamėgs Prano Mašioto kūrybą, nes ji nepelnytai primiršta.

Lopšelio-darželio „Volungėlė“ kolektyvui, bibliotekos darbuotojos linki kuo didžiausios sėkmės šio festivalio konkurse !

Raginame Alytaus bendruomenę šį spektakliuką pažiūrėti adresu http://www.youtube.com/watch?v=SQUf3dkqftw

Rasa Armanavičienė

Joomla SEF URLs by Artio