Vasario 26-ąją Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje buvo svetingai sutikti Alytaus mokslininkų draugijos „Vizija“ nariai. Bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė ir draugijos pirmininkas Kazimieras Sventickas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Toks darbų bendrystės pasižadėjimas – svarus pono Kazimiero iniciatyvos įgyvendinimas.

Alytiškių „Vizija“ yra vienintelė mokslininkų draugija Lietuvoje. Šis unikalus šviesių asmenybių aktyvas renka duomenis apie mokslinį laipsnį apgynusius ar pedagoginius vardus įgijusius kraštiečius. 2008 metais išleista pirmoji enciklopedija, kurioje yra beveik šimto kraštiečių biografijos. Atrandama vis daugiau iš Alytaus kilusių mokslininkų, tad šis skaičius auga kasmet. „Vizijos“ draugija jau yra užmezgusi ryšius su Trečiojo amžiaus universitetu (TAU), Alytaus kraštotyros muziejumi, literatų klubu „Tėkmė“, Alytaus muzikos mokykla ir kt., pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Alytaus kolegija.

Vasario 26-ą dieną Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje buvo gausu garbių svečių, bendradarbiavimo idėjų ir susirūpinimo mūsų miesto ateitimi.

„Biblioteka - ta vieta, kurioje susitinka žinios, informacija, žmonės ir idėjos. Mums trūko papildomo štricho – mokslinio veiklos aspekto. Darbais ir ilgamete veikla žadame prisidėti prie Alytaus įvaizdžio gerinimo, parodyti alytiškiams, kas gražaus, naudingo yra sukurta ir, galbūt, netgi prisidėti prie to, kad žmonės norėtų sugrįžti į savo gimtąjį miestą“, - sutarties pasirašymo renginyje kalbėjo Giedrė Bulgakovienė.

Draugijos „Vizija“ pirmininkas socialinių mokslų daktaras Kazimieras Sventickas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad mokslininkai nėra kokie nors užsidarę ir nebendraujantys surūgėliai, nors jų darbai ir reikalauja neeilinio kruopštumo. Vienas iš draugijos tikslų – garsinti savo žmones ir jų darbus, teigė K. Sventickas. Pasak jo, Alytus ne visada geba savo žmones, kolektyvus tinkamai išgarsinti, o juk miesto aura - stipri, daugybė žymių asmenybių kūrė ar kuria mūsų krašto naudai: gamtininkas Vytautas Nedzinskas, akademikas Antanas Kudzys, dailininkas, skulptorius Antanas Kmieliauskas, medikė Vida Marija Čigriejienė, filosofas, fizikas-matematikas Konstantinas Kazimieras Raičinskis ir kiti. Kazimieras Sventickas išreiškė norą, kad studentai, moksleiviai ir visi alytiškiai atrastų kraštiečių autorių bibliografijoje ką nors naudingo – jau vien tik archeologo Eugenijaus Svetiko istorinės studijos yra didžiulis lobynas.

Su šia intencija J. Kunčino viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje buvo atidaryta nuolatinė iš Alytaus miesto ir apylinkių kilusių mokslininkų darbų ekspozicija. Bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė pasižadėjo, kad knygų lentynos bus nuolat papildomos naujais kraštiečių mokslo veikalais ir viešai prieinamos visiems bibliotekos lankytojams, bus rengiami bendri bibliotekos ir „vizijiečių“ renginiai.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė pasidžiaugė, kad bibliotekos darbuotojai atranda naujų bendradarbiavimo sričių ir vis įvairesnių veiklos formų.

„Vizijos“ narė, Alytaus muzikos mokyklos direktorė, socialinių mokslų daktarė Aldona Vilkelienė susirinkusiems paatviravo, kad, nors ir IT technologijos užkariavo pasaulį, bet dauguma mokslinių darbų parašyta bibliotekose, juk niekas nepakeis gyvos knygos.

Renginį žaviai „įrėmino“ smuikų trio - Alytaus muzikos mokyklos mokinių ansamblis.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos


ALYTAUS KRAŠTO MOKSLININKAI

{besps}mokslininkai{/besps}


Joomla SEF URLs by Artio