Gražiausia pasaka - tai ta, kurią man sekdavo mama
Manau, kad žmonės būtų laimingesni gavę lėlių ir pasakų knygelių.
A. Lindgren
Pasak D. Saukos, „pasaka – pati įdomiausia, sudėtingiausia, daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę, kur kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo pasaulis, atsiveriantis jau tariant pirmuosius žodžius Seniai seniai...“.
Žinia, pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, jos atkeliavo iš seniausių laikų tautosakos koridoriais. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, princus ir princeses. Vaikams pasakos padeda susikurti savą svajonę. Klausydamas pasakos vaikas susitapatina su herojais ir supranta, kad norint pasiekti sėkmę ir pergalę, būtina įdėti daug pastangų. Pasakos labai svarbios lavinant vaiko kūrybinę saviraišką.
Dabar pasakos vis rečiau skaitomos, prioritetas teikiamas vaizdinėms priemonėms. Pasakos nėra tik pasakojimai prieš miegą. Pasaka veikia it psichoterapija – vaikas išgyvena natūralias baimes ir jas nugali, mokosi išreikšti savo norus, išspręsti iškylančias problemas.
Kovo 29 dienos popietę Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vyko edukacinė pamoka „Pasakos“. Sužinoti viską apie pasakas atėjo Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos trečiokai. Čia jų laukė parengta spaudinių paroda „Gražiausia pasaka - tai ta, kurią man sekdavo mama“. Mokytojos Ona Kudarauskienė ir Aldona Klimavičienė buvo parengusios kryžiažodžių apie pasakas, kuriuos vaikai noriai sprendė. Po kryžiažodžių turnyro vaikai patys sekė pasaką be galo. Vėliau trečiokėliai klausė garsinės knygelės „Dangus griūva“ ir atsakinėjo į įvairius klausimus. Kokius pasakos veikėjus jie girdėjo? Koks pamokymas slepiasi šioje pasakoje? Po klausimų viktorinos, vaikai kibo daryti pasakų personažus.
Mokytojų ir bibliotekos darbuotojų bendros pastangos vaikus sudominti, įtraukti į kūrybinę veiklą, sugalvoti kuo daugiau kūrybinės raiškos būdų buvo sėkmingos, nes mokiniai po pamokų iš bibliotekos lentynų „šlavė“ pasakų knygas.
Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo inf.