Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Jaunimas bibliotekoje: misija įmanoma!

Jaunimas bibliotekoje: misija įmanoma!

Grupė Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos darbuotojų pastarosiomis dienomis dalyvavo intensyviuose dviejų dienų mokymuose Elko miesto savivaldybės Sofijos Nasierovskos viešojoje bibliotekoje, Lenkijoje. Diskusijos apie tai, kaip biblioteką paversti jaunimui patrauklia vieta – tema, kuri aktuali tiek mūsų kaimynams, tiek mums patiems.

Lektorius Sebastian Kochaniec pasidžiaugė nauja ir labai įdomia patirtimi vesti mokymus skirtingų šalių bibliotekininkų bendruomenėms ir pabrėžė, jog tikisi, kad pasidaliję gerosiomis patirtimis, rasime kūrybingų būdų pritraukti daugiau jaunų žmonių. Reikia jiems parodyti, kad biblioteka gali būti tiesiog jauki vieta pasibuvimui su bendraminčiais, ir nebūtina mėgti skaityti, kad galėtum į ją ateiti.

Pagrindinė problema yra kartų skirtumai, kuri egzistuoja ir mokyklose. Mokytojai ir / ar bibliotekininkai, būdami vyresnio amžiaus, dažnai primeta jaunimui, kad jie žino, kas jiems yra geriau. O kur dar privalomų knygų sąrašas, kuris jau nebeatitinka šių dienų aktualijų, bet nesikeičia metai iš metų.

Nors mokymų grafikas buvo įtemptas, bet užteko laiko poilsiui ir integracijai. Laisvu metu bibliotekininkės aplankė Elko istorijos muziejų, kuris nustebino senoviškų traukinių gausa, pasigrožėjo Elko miestu ir ežeru, susipažino su partnerių bibliotekos erdvėmis ir smagiai pasidalijo bibliotekinio gyvenimo niuansais.

Na, o netolimoje ateityje, įgyvendinant projekto veiklas, lauks turininga vasaros stovykla jaunimui, kurioje vėl susitiks pasienio bendruomenės.

Projektas LTPL00108 „Pasienio bendruomenių išmintis ir augimas“ finansuojamas ES Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra investicijų suma, tenkanti Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai 119.368,54 euro, toje sumoje ES skiriamos lėšos – 95.494,83 eurai. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024-02-01–2025-05-31.

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.