Jie kūrė Lietuvą
Pasitinkant Lietuvos šimtmetį Jotvingių gimnazijoje vyksta daugybė renginių. Vienas iš jų – Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale vasario 14-ą dieną vykusi integruota lietuvių literatūros ir istorijos pamoka „Jie kūrė Lietuvą“ (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė S. Žebuolienė ir istorijos mokytoja metodininkė A. Džiautienė).
Šioje pamokoje mokiniai susipažino su iškiliomis kultūros ir istorijos asmenybėmis. Buvo svarstoma, kokia gali būti tautinės ir pilietinės tapatybės schema, ką reiškia sąmoningai pasirinkti tapatybę, kokie turi būti kiekvieno iš mūsų įsipareigojimai tautai ir valstybei. Kiekvienas turi suvokti, kad gimtoji kalba – svarbus tapatybės dėmuo, o bene svarbiausia tapatybės dalimi pasidaro pačių susikurta ir saugoma civilizuota gyvenimo tvarka, aktyvus pilietinis dalyvavimas. Šioje pamokoje dalyvavo ir istorikas Rokas Jašinskas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos skyriaus vyriausiasis specialistas. Svečias tik dar kartą įtvirtino svarbiausią nuostatą – demokratinės šalies svarbiausias ginklas yra pilietinė visuomenė. Taigi integruotos pamokos tikslas ir buvo ugdyti gebėjimą kompleksiškai spręsti problemas, ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, suvokti, kad komandinis darbas, emocinis intelektas, greitas sprendimų priėmimų būdas – tai kritiniai XXI a. pilietinės visuomenės gebėjimai. Savo vertės pajautimą, pasitikėjimą, nepriklausomą mąstymą, darbą komandoje mums ir įrodė savo darbais iškilios XIX a. pab. – XX a. pr. asmenybės.
„Didžiuojuosi savo gimnazijos mokytojomis S.Žebuoliene ir A.Džiautiene, jų bendradarbiavimu su mokiniais, ruošiant pamoką „Jie kūrė Lietuvą“. Kas gi kitas, jei ne mokytojai yra patys pirmieji įkvėpėjai?! Kaipgi kitaip, juk tik kartu mokydamiesi ir stipriname Lietuvos pilietinę visuomenę. Tada niekada ir nekils klausimas, kodėl keliu vėliavą,“ – teigia direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė.
Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinė Jovita Kadikinaitė
Nuotraukos iš Jotvingių gimnazijos archyvo