Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švenčiantys senjorai apsilankė Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje. Čia vyko pažintinis turas „Pasimatuok biblioteką“ ir fotosesija „Užeik į knygą“.

Nors sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, bet biblioteka, vis dėlto, nustebino ir per savo netrumpą gyvenimą, rodos, jau visko mačiusius garbaus amžiaus žmones.

Vos tik įėjusiems į bibliotekos patalpas jiems teko beveik iš karto lįsti knygon. Taip taip, tikrąja to žodžio prasme. Mat knyga šiuokart bibliotekoje buvo neeilinio dydžio ir tyčia taip atvirai pastatyta, kad kiekvienas galėtų pasijusti jos autoriumi.

Prisidalyvavę gyvose fotosesijose senjorai užmetė akį į knygų fondus, žaismingą šaržų parodą. Teigė būtinai pasinaudosią jiems iki tol negirdėta bibliotekos paslauga –„žurnalai į namus“. Sugužėję į Kunčino memorialinį kambarį įvertino originalią Jurgio namų sieną su paties rašytojo sukonstruotu koliažu. Įvertino, kad kūrėjas, matyt, tikrai buvęs „linksmų plaučių ir savito mąstymo žmogelis“.

Įsijaukinę bibliotekoje ne visi senjorai panoro iš karto išeiti. Ilgėliau pasilikusieji dar papramogavo salėje – specialiai jiems buvo surengtas kino seansas. Pažiūrėję dokumentinį filmą apie Jurgį Kunčiną „Beveik laimingas“, garbingieji svečiai iškriko tyrinėti kitų Alytaus įdomumų, mat jiems paruošta programa mieste žadėjo tęstis iki vakaro.

Išlydėję svečius bibliotekininkai tikisi, kad senjorai dar ne kartą atvyks į sudominusius renginius, o drąsiausieji ryšis užsirašyti į kompiuterio kursus mokymų klasėje. Juk ne veltui šiųmečių renginių šūkis – „Veiklūs senjorai“...

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio