Prieš porą metų, spalio 12-ąją, Italijoje, Asyžiuje, popiežius Pranciškus palaimintuoju paskelbė jauną italą Karolį Akutį (Carlo Acutis, 1991–2006). Nors Karolio gyvenimas šioje žemėje buvo labai trumpas (jis yra jauniausias mūsų laikų palaimintasis), po mirties jo misija kaip tik įsibėgėjo.

Per trumpą laiką Karolis Akutis gebėjo laimėti daugelio žmonių draugystę ir pasitikėjimą. Tačiau dar didesnei daugybei žmonių kyla klausimas, kokia yra Karolio giluminė paslaptis. Kas lemia, kad paprasto penkiolikmečio pagalbos šaukiamasi visame pasaulyje? Kodėl bažnyčia jį paskelbė palaimintuoju? Kokia, iš esmės, yra jį lydinti „šviesos paslaptis“?..

Spalio pradžioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje įvyko Antonia Salzano Acutis ir Paolo Radari knygos „Mano sūnaus paslaptis. Kodėl Karolis Akutis yra laikomas šventuoju?“ pristatymas. Renginyje dalyvavo kunigai Rytis Baltrušaitis ir Sigitas Jurkštas bei muzikuojantis jaunimas.

Alytiškiams knygą pristatė kunigas Sigitas Jurkštas, Kauno Šventosios Dvasios parapijos vikaras. Jis palaimintąjį netyčia atrado internete ieškodamas informacijos apie įvairius pasaulyje užfiksuotus Eucharistijos stebuklus. Pasak dvasininko, Karolio Akučio sukurta virtuali paroda šia tema yra didžiausias nemokamas informacijos šaltinis apie Eucharistijos stebuklus.

Šv. Kazimiero parapijos klebonas Rytis Baltrušaitis šioms mintims pritarė:

„Bet kokia idėja, sumanymas, gerumo apraiška ir pats tikėjimas be veiksmo yra negyvas.“

Technologijų, virtualumo amžiuje Karolis yra ženklas, kad galime išlikti laisvi, neuždaryti savęs ekrano rėmuose, virtualiame pasaulyje. Karolis liudija mūsų žemiškojo laiko vertę, kai kiekviena gyvenimo minutė gali būti panaudota prasmingai.

Karolio motina Antonia Salzano Acutis teigia, kad daugelis jau mėgino perteikti jos sūnaus paslaptį, tačiau nėra paprasta užčiuopti kokio nors žmogaus vidinį pasaulį, neturėjus su juo gyvo asmeninio santykio.

„Jei iš tiesų yra teisingi žodžiai, kad tai, kas svarbiausia, nėra regima akimis, bet širdimi, tai, būdama Karolio motina, siekiau parašyti apie jį šią knygą veikiau savo širdimi – tam, kad žmonės dar labiau jį pažintų ir pamiltų“, – sako Antonia Salzano Acutis.

Parengė Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Joomla SEF URLs by Artio