Pavasaris ir naujos knygos, kas gali būti geriau?

Kai džiugina ne tik pavasariška saulė už lango, bet ir naujos knygos lentynose! Vasario mėnesį biblioteka ir jos padaliniai gavo 409 leidinius, 89 iš jų – naujų pavadinimų knygos. Dokumentų komplektavimo ir katalogavimo skyriaus darbuotojos paruošė rekomendacijas, kad būtų dar paprasčiau apsispręsti. Užsukite, nauji skaitiniai jau laukia Jūsų!
Akvilės Kavaliauskaitės
nostalgiškas romanas „JAUSMAI“
Akvilė Kavaliauskaitė – žurnalistė, rašytoja, kūrybinio rašymo lektorė. Romanas „Jausmai“ – ne pirmas autorės kūrinys. Tai šiltas, nostalgiškas romanas apie pirmąją Lietuvos kartą, kuri jau galėjo gyventi, kaip nori, tik nežinojo, kaip. „Tai romanas apie 2009-ųjų Vilnių, jaunus žmones, kylančius „Ryanair” lėktuvais, ir, aišku, apie jausmus, kuriuos norisi patirti, o paskui ištrinti. Norėjau sukurti kažką lengvai skaitomo ir švelniai nostalgiško. Rašydama kapsčiausi po savo kartos praeitį, klausiausi indie muzikos, na, ir tryniausi po oro uostus. Man rodos, iš ten ta melancholiška knygos nuotaika – kai regi save iš šono, lyg filmuotum“. Taip savo kūrinį apibudina autorė.
IŠSAMIAU

Andrej Kurkov romanas
„PILKOSIOS BITĖS“
Andrejus Kurkovas vadinamas „ukrainiečių Murakamiu“ ir yra labiausiai verčiamas šiuolaikinis Ukrainos rašytojas.
Ukraina, Donbasas, 2017-ieji. Mažojo kaimelio, atsidūrusio tarp dviejų ugnių, nepaliko tik du gyventojai. Tai pensininkas S. Sergeičius ir jo priešas nuo pirmos klasės Paška. Pas vieną slapta kartais užsuka ukrainiečių kariai, pas kitą – separatistai. Tačiau pagrindinis knygos herojus Sergejus nesiskundžia vienatve, maisto ar elektros stygiumi, pagrindinis jo džiaugsmas ir rūpestis – bitės... Pavasarį bitininkas susiruošia išvežti savo avilius toliau nuo fronto linijos. Ten, kur bitės neš medų be karo poskonio.
IŠSAMIAU

Leila Slimani
publicistinė biografijų knyga „SEKSAS IR MELAS“
IŠSAMIAU

Estelle Paranque istorinė biografinė knyga
„ERŠKĖČIAI, GEISMAS IR ŠLOVĖ: KAS IŠDAVĖ ANĄ BOLIN“
IŠSAMIAU

Jolitos Herlyn romanas
„NEPAŽĮSTAMOJI“
IŠSAMIAU

Vicki Robin ir Joe Dominigues
knyga apie asmeninius finansus „PINIGAI ARBA GYVYBĖ“
Dėl ko verta skaityti šią knygą?
- Ar turite pakankamai pinigų?
- Ar pakankamai laiko praleidžiate su šeima ir draugais?
- Ar iš darbo grįžtate geros nuotaikos?
- Ar darbas atitinka jūsų vertybes?
- Ar turite tiek santaupų, kad galėtumėte pusę metų kokybiškai gyventi?
- Ar jūsų gyvenimas visavertis? Ar visos jo sritys – darbas, išlaidos, santykiai, vertybės – dera tarpusavyje?
Jei bent į vieną klausimą atsakėte neigiamai, ši knyga jums.
IŠSAMIAU

Vytauto Račicko trumpų ir linksmų istorijų knyga vaikams
„ČIA YRA LATATUKAS“
IŠSAMIAU

Phill Joyce, Charlotte Sills konsultavimo ir psichoterapijos knyga
„GEŠTALTO PRAKTIKA“
„Geštalto psichoterapija – tai ne technikų ar instrumentų rinkinys. Tai gyvenimo būdas, gyvenimą keičianti filosofija ir praktika. Pagrindinis šios psichoterapijos tikslas – padėti žmogui atrasti kontaktą su savimi, kitu žmogumi ir pasauliu.“ Tai viena svarbiausių ir aiškiausiai parašytų knygų apie geštalto terapiją, suprantamų tiek studentui, tiek patyrusiam specialistui. Pirmą kartą ji išleista 2001 m. Nuo tada leidinys kas kelerius metus papildomas ir atnaujinamas.
IŠSAMIAU

Oliver Lovrenski romanas
„KAI MES BUVOM JAUNESNI“
Stiprus, humoristinis, švelnus ir nuoširdus. O. Lovrenski demonstruoja didžiulį literatūrinį talentą įspūdingu kūrybiškumu, kalbiniu genialumu ir gebėjimu įtraukti skaitytoją nuo pirmo sakinio. „Kai mes buvom jaunesni“ – tai fantastiška šiuolaikinė literatūra autentišku balsu, kuris tikrai žino, apie ką kalba. Tai romanas, kurį sunku mesti ir sunku pamiršti. Romanas, kurį tiesiog įsimyli. Ivoras ir Marko vartoja nuo trylikos, pardavinėja nuo keturiolikos, o peilius nešiotis pradėjo sulaukę penkiolikos. Šešiolikos jų dienos lekia kaip uraganas, kur vis naujus narkotikų tripus keičia vis naujos gatvės kovos, bet jie visada pridengia vienas kito užnugarį. Ivoras kartais svajoja ištrūkti – baigti mokyklą, tapti advokatu, vesti mylimą merginą iš parduotuvėlės ant kampo – bet kelias, kuriuo jis eina, veda tik viena kryptimi.
IŠSAMIAU

Paul Lynch distopinis romanas
„PRANAŠŲ GIESMĖ“
Airija. Postpandeminis Dublinas.
Įvedama nepaprastoji padėtis, šalis grimzta į represinį režimą, visuomenė – ant žlugimo ribos. Beveik akimirksniu keturių vaikų motinos Eilišės realybė virsta
košmaru – pradingus jos vyrui, o vėliau ir vyriausiajam sūnui, moteris supranta, kad įprastos kasdienybės ir laisvos šalies, kurioje gyveno, nebeliko.
Tarsi be pauzių besivystančiu siužetu skaitytojas įtraukiamas į klaustrofobišką, dusinančią atmosferą, kurioje išgyventi bando Eilišė, kovodama už savo vaikų saugumą.
Tai yra ne tik Airijos kritika – kūrinys kalba apie šių laikų konfliktus ir pabėgėlių krizę visame pasaulyje.
2023 m. knyga apdovanota prestižine „Booker“ premija ir yra vertinama kaip svarbus įspėjimas apie tai, kas gali nutikti, jei visuomenė taptų politiškai apatiška.
IŠSAMIAU

Katherine Rundell fantastinė apysaka vaikams
„NEĮTIKĖTINOS BŪTYBĖS“
Tai labai įdomi istorija.
K. Rundell – milijoniniais tiražais leidžiamų bestselerių autorė, kurios romanai vaikams laimėjo Waterstones vaikų knygų prizą, Blue Peter, Costa vaikų knygų apdovanojimus ir daugelį kitų.
Ji rašo ir vaikams, ir suaugusiesiems.
Kai Kristoferis iš slapto ežero išgelbėja skęstantį grifono jauniklį, gyvenimas apsiverčia.
Kristoferis leidžiasi į nuotykį, kuris nuves jį į niekur žemėlapiuose nepažymėtą salyną, kur tūkstančius metų gyveno įvairiausios magiškos būtybės.
Iki šiol... Čia Kristoferis susipažįsta su Mal, kuriai reikia jo pagalbos.
IŠSAMIAU

Sophie Elmhirst tikra istorija
„MORISAS IR MERALINA“
Tai tikra istorija. Morisas ir Meralina buvo labai skirtingi. Jis – atsargus ir nerangus, ji – charizmatiška ir ryžtinga. Atrodo, neįtikėtina pora, bet jiedu susituokė. Ėmė gyventi įprastą priemiesčio gyvenimą septintojo dešimtmečio Anglijoje, bet nusivylę juo nusprendė išsilaisvinti iš socialinių lūkesčių, parduoti visą savo turtą, pasistatyti burlaivį ir juo apkeliauti pasaulį – nuo Pietų Anglijos iki Naujosios Zelandijos. Išplaukė 1972 m. vasaros pradžioje ir greitai pamėgo savo atsiskyrėlišką gyvenimą. Tačiau 1973 m. kovo 4 d., įpusėjus kelionei, vidury Ramiojo vandenyno, pakeliui į Galapagų salas, banginiui atsitrenkus į jų laivą, šis nepataisomai sudužo. Su maisto atsargomis, kurių vandenyne turėjo užtekti 20 dienų, jie prisiglaudė savo pripučiamoje gelbėjimosi valtyje. Vis dėlto, kol pora bus išgelbėta, praeis 118 dienų. Tai keturi mėnesiai, per kuriuos jie patyrė alkį, troškulį, karštį, šaltį, ligas, audras, tačiau kartu išgyveno ir tobulos laimės akimirkas harmonijoje su gamta.
IŠSAMIAU

Selemono Paltanavičiaus
pažintinė knyga vaikams apie Lietuvos šaltakraujus
„ŠALTAKRAUJAI“
IŠSAMIAU

Violetos Palčinskaitės atsiminimai
„PILNATIES BABILONAI, ARBA KRISTIANO ANDERSENO ROŽĖ“
IŠSAMIAU

Teodoro Narbuto „LIETUVIŲ TAUTOS ISTORIJA.
T. 7. ŠVITRIGAILOS IR ŽYGIMANTO VALDYMAS“
IŠSAMIAU

Alina Bronsky romanas
„BARBARA NEMIRS“
IŠSAMIAU

Euginijaus Jovaišos istorinė knyga
„AISČIAI: PALIKIMAS“
IŠSAMIAU

Jung Chang epinė biografija
„LAUKINĖS GULBĖS: TRYS KINIJOS DUKROS“
IŠSAMIAU
