Į biblioteką kviečia – NAUJOS KNYGOS
Žiema – puikus metas jaukiems skaitiniams! Lapkričio mėnesį biblioteka ir jos padaliniai gavo 491 leidinį, 131 iš jų – naujų pavadinimų knygos. Dokumentų komplektavimo ir katalogavimo skyriaus darbuotojos paruošė rekomendacijas, kad būtų dar paprasčiau išsirinkti. Knygos, patogiai įsitaisę lentynose, jau laukia Jūsų!
Dainiaus Sabaliausko
pasakų rinkinys „NESUŽVĖRĖKIME SU GYVŪNAIS“
Pasak autoriaus D. Sabaliausko, lietuvių liaudies pasakoms būdingas žiaurumas. Jam nesinori vaikams skaityti pasakų apie gaidelį, kuris išmuša vištytei akelę, ar vilką, suryjantį Raudonkepuraitę su senele. Tad skaitytojų teismui penkios pasakos.
Tai mielų ir nelabai mielų žvėrelių istorijos. Nuo skruzdėlytės iki lokio, ir tikrai ne tokios žiaurios. Autorius sako, kad istorijos vaikams, suaugusiems vaikams ir suvaikėjusiems suaugusiems. Subalansuota visiems. IŠSAMIAU
Laura Coleman
prisiminimų knyga „METAI SU PUMA“
Tessa Commers
„KNYGA APIE BRENDIMĄ“
Vytauto Jusio ir Mariaus Karlono
žinynas „LIETUVOJE ŽIEMOJANTYS PAUKŠČIAI“
Lucinda Riley
romanas „SLAPTA MERGINA“
Loretos Fokienės
širdį šildančios istorijos „GYVENK“
Penkių vaikų mama ir rašytoja gyvenime patyrė ir pakilimų, ir skaudžių suklupimų. Nepaisant patirtų išgyvenimų, ji neprarado gebėjimo matyti gyvenimo grožį ir tikino, kad mes patys tiesiame tiltus ir renkamės savo gyvenimo kelio posūkius. Knygoje „Gyvenk“ galima rasti patirtimi paremtų pasakojimų, patarimų, kaip bet kurioje situacijoje rasti sprendimą. Pasak autorės, knyga tikra, gyva, atvira, šildanti, o čia surašytos istorijos yra tai, kuo norisi dalintis su žmonėmis, kurie dar nėra praradę savo tikrojo žmogiškumo. Būtent jiems knyga ir skirta.
„Eik - gerti arbatos. Su tuo, kas Tau svarbus. Žmonės svarbiau už daiktus ir nesibaigiančius darbus...“
IŠSAMIAU
Aldonos Ruseckaitės
biografinis romanas „VIENATYBĖ“
Algirdo Vaclovo Valiulio
„MEDŽIAGŲ IR TECHNOLOGIJŲ ISTORINĖ RAIDA“
Aviva Romn
sveikatos enciklopedija „IŠMINTINGIEJI HORMONAI“
Dešimtys milijonų moterų kasdien vartoja medikamentus skausmui malšinti, nuotaikų sutrikimams ir gliukozės koncentracijai kraujyje kontroliuoti, geriamuosius kontraceptikus įvairiausiems simptomams nuo spuogų iki autoimuninių ligų gydyti, joms taikoma pakaitinė hormonų terapija, kuri gali sukelti sunkių ir net mirtinų šalutinių poveikių. Tyrimai rodo, kad šiais laikais mergaitės ima bręsti daug anksčiau, tad ir susiduria anksčiau su įvairiomis sveikatos problemomis. Labai informatyvi knyga.
IŠSAMIAU
Jeannette Walls
romanas „PAKABINK MĖNULĮ“
IŠSAMIAU
Evelinos Daciūtės
knyga vaikams „LIUKA, ŠMIKIS BILBA IR KITI“
IŠSAMIAU
Aurimos Dilienės
psichologinė knyga „GYVENIMAS SU VAIKAIS“
Knygos autorė gydytoja pediatrė, vaikų ir paauglių psichiatrė, šeimų konsultantė ir psichoterapeutė Aurima Dilienė yra septynių vaikų mama. Kaip pati sako, gyvenimas su vaikais ją praturtino, užaugino ir netgi padėjo siekti profesinės karjeros. Daug naudingos informacijos apie vaikus, jų auginimą, jų psichologiją.
IŠSAMIAU
Frank Wilczek
„VISATOS GROŽIS: MĖGINIMAS SUVOKTI PASAULIO PRIGIMTĮ“
Nobelio fizikos premijos laureatas subtiliai ir savitai aptaria pasaulio pažinimo istoriją ir mokslo raidą knygoje, aprėpiančioje įvairių mokslo šakų pasiekimus. Skaitytojas pažindinamas su mokslininkų siekiu atskleisti pasaulio tobulybę ir įrodyti jo grožį. Ieškoma atsakymo į klausimą, ar pasaulį galima laikyti meno kūriniu, ir jeigu taip, tai ar tas kūrinys vykęs.
Analizuojami fundamentalūs sąryšiai ir naujausi atradimai, kurie, žvelgiant per grožio prizmę, atrodo paprastesni ir suprantamesni. Knygos patrauklumą lemia lengvas pasakojimo stilius, įdomūs sugretinimai.
Pažvelkime į grožį kitu kampu, per pasaulio pažinimo istoriją ir šiandienos mokslo aktualijas. IŠSAMIAU
Justino Lelešiaus-Grafo ir Liongino Baliukevičiaus-Dzūko
„DIENORAŠČIAI“
Knygoje – dviejų partizanų karininkų – Justino Lelešiaus-Grafo ir Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraščiai, skelbiami be pakeitimų ir stiliaus taisymų. Autentiški tekstai apie partizanų kovą Pietų Lietuvoje.
Grafo dienoraštis rašytas 1946–1947 m. – laisvės kovų pradžioje, o Dzūko – 1950 m. – saulėlydyje.
Tauro apygardos kapelionas ir štabo narys Grafas pasakoja apie apygardos štabo ir jo padalinių veiklą, apmąsto gyvenimo ir kovos prasmę. Dainavos apygardos štabo narys Dzūkas įvykius pateikia per savo išgyvenimus. Atverkime didvyrių pasakojimą apie ginkluotą pasipriešinimą okupaciniam režimui. IŠSAMIAU
„AŠTUONI LIETUVOS LAISVĖS KOVOS KARŽYGIAI“
Skirta aštuonių Lietuvos partizanų, apdovanotų aukščiausiu koviniu žymeniu – Laisvės kovos karžygio vardu, atminimui. Knygą, remdamasi beveik dviem šimtais šaltinių, sudarė Rita Pauliukaitienė, jai talkino Auksė Bajerčiūtė. Knyga apie: Pietų Lietuvos partizanų srities vadą Juozui Vitkų-Kazimieraitį, Pietų Lietuvos partizanų srities vieną iš organizatorių Konstantiną Bajerčių-Garibaldį, Jungtinės Kęstučio apygardos vadą Juozą Kasperavičių-Visvydą, Dainavos apygardos Kazimieraičio rinktinės vadą Vaclovą Voverį-Žaibą, LLKS Tarybos Prezidiumo sekretorių Petrą Bartkų-Žadgailą, LLKS įgaliotinius užsieniui Kazimierą Pyplį-Mažytį, Jurgį Krikščiūną-Rimvydą ir Juozą Lukšą-Daumantą.
Skaitykime ir atminkime...
IŠSAMIAU
Mary Roch
„GURKŠT: NUOTYKINGA KELIONĖ VIRŠKINIMO TRAKTU“
Algirdo Vaclovo Valiulio
„KLIMATO SLINKTYS IR VANGUS ATSAKAS“
Sam Kean
knyga apie atmosferą
„PASKUTINIS CEZARIO ATODŪSIS: MUS SUPANČIO ORO PASLAPTYS“
44 m. pr. Kr. Julius Cezaris mirė nuo durtinių žaizdų ir jo paskutinis atodūsis pakilo į atmosferą. Kelios jo iškvėptos molekulės ir dabar galėtų atsidurti mūsų plaučiuose. Taip prasideda įtraukianti istorija apie orą, kuriuo kvėpuojame, mūsų planetos atmosferos tapsmą ir sandarą. Svarstoma, kaip oras nukreipė žmonijos pažangą, įkvėpė revoliucijas ir toliau įtakoja mūsų gyvenimą. Skaitydami šią knygą tapsime cheminių atradimų liudininkais ir sužinosime, kad mokslo naujovės visais laikais susiduria su pasipriešinimu, o atradėjams reikia ištvermės, atsidavimo ir pasiaukojimo. Leiskimės į pažintinę kelionę laiku, kuri gal paskatins norą prisidėti prie pažangos. IŠSAMIAU