Marius Povilas Elijus Martynenko – rašytojas, aktorius, slemo poezijos kūrėjas ir atlikėjas.
Gimė 1993 metais Vilniuje.
Baigė Vilniaus jėzuitų gimnaziją, Studijavo filosofiją, vertimą, tačiau šių studijų nebaigė, galiausiai pasirinko vaidybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jo kūryba publikuota „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „Šiaurės Atėnuose“. Elijus yra ir Europos slemo (performatyviosios literatūros) čempionatų (2015 ir 2016 m.) finalistas. Atliko savo kūrybą festivaliuose Portugalijoje, Belgijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Škotijoje, Lenkijoje. 2016 m. festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ Antano A. Jonyno apdovanotas kaip jaunųjų skaitymų laureatas.
Paaugliui Elijui mokykloje būdavo neįdomu, todėl nuolat grėsė būti išmestam. Berniukas dienas leisdavo skaitydamas knygas arba vaikščiodamas po Užupį. O dauguma jo kiemo draugų galiausiai atsidūrė kolonijose. Vėliau jis dirbo įvairiausius darbus: savanoriavo onkologijos skyriuje, hospise, Lukiškių kalėjime, dirbo barmenu striptizo klube, laiškanešiu, naktiniu portjė ir veganiško šokolado pardavėju ir kt.. Tačiau Elijas nesijautė laimingas. Išgirdęs apie galimybę pagyventi pas vienuolius, nutarė ja pasinaudoti ir ten pragyveno metus. Vienuolyne mėgavosi ramybe. Tikėdamas, kad tvirčiau po kojomis pajuto žemę, grįžo į tikrovę, bet ir vėl palūžo. Buvo gydomas psichiatrijos ligoninėje. Būdamas septyniolikos, diabetu sergantis Elijas, mėgino prieš save pakelti ranką – susileido mirtiną insulino dozę, po kurios stebuklingai išgyveno. Po to karto jis prisiekė niekada daugiau to nedarysiąs. Deja, dėl cukrinis diabeto komplikacijų yra patyręs daugybę komų.

Apdovanojimai:
2016 m. – „Poetinis Druskininkų ruduo“ jaunųjų skaitymų laureatas.
2019 m. – Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.

Bibliografija:
Be penkių pasaulio pradžia : tekstai malonumui sužadinti. – Vilnius : Tyto alba, 2018. Praeis. – Vilnius : Tyto alba, 2019.
Mirtingumo įrodymai : eilėraščiai, 2011–2019. – Vilnius : Tyto alba, 2019.