Monika Baltrušaitytė – Lietuvos žurnalistė, rašytoja, buriuotoja, 2018-ųjų metų pirmosios knygos konkurso laureatė už išleistą novelių rinkinį „Išėję prie upės“.
Gimė 1989 m. Vilniuje. Baigė Jėzuitų gimnaziją ir po jos studijavo žurnalistiką, vėliau – politikos mokslus. Dirba žurnaliste, rašo apie rinkodarą, reklamą ir progresyvius, pasaulį keičiančius startuolius.
Jau vaikystėje mėgo kurti įvairias pasakas, „leisti“ knygutes, kiemo draugams pasakodavo išgalvotas istorijas, stebėdavo jų reakcijas. Mokykloje lietuvių kalbos mokytoja ją ragino rašyti daugiau, skatino dalyvauti įvairiuose rašinių konkursuose. O studijų metais atsidūrė kompanijoje, kurioje būta aktyviai kultūrinėje veikloje dalyvaujančių žmonių. Jų paraginta publikavo savo kūrybą kultūrinėje spaudoje. Pirmieji kūriniai pasirodė „Metuose“ (2013 m.), „Literatūroje ir mene“.
Rašymas jai – „mąstymo forma, kuria geriausiai sekasi išreikšti savo jausmus, patirtis ir mintis. Taip pat ir darbas. Kartais svajonių, o kartais – išties sekinantis“.
Pirmąjį eilėraščių rinkinį „Eilėraščiai ir eilėraštukai“ 1996-aisiais išleido savilaidos vieno egzemplioriaus tiražu.
2018 m. išleido savo pirmąją knygą – novelių rinkinį „Išėję prie upės“ bei sudalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos rengiamame „Pirmosios knygos“ konkurse.
Apdovanojimai:
2018 m. – „Metų pirmosios knygos“ konkurso laureatė už išleistą novelių rinkinį „Išėję prie upės“.
2019 m. –  Augustino Griciaus literatūrinė premija už novelių rinkinį „Išėję prie upės“.

Bibliografija:
Išėję prie upės : novelės. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018.