Bibliotekininkų namų knygynėlis: ką skaito Indrė
Indė Lukoševičienė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros centro vyresnioji bibliotekininkė, rekomenduoja perskaityti šias knygas:
Michelle Richmond „Santuokos paktas“. Šią knygą man rekomendavo kolegė, kadangi žinojo, jog tokio tipažo knygas aš mėgstu skaityti ir ji neklydo: knyga įtraukė nuo pat pirmųjų puslapių, o įtraukė taip, kad negalėjau nuo jos atsiplėšti ir… perskaičiau dar tą patį vakarą. „Santuokos pakte“ daug veiksmo, įvykiai rutuliojasi greitai, charakteriai ryškūs ir intriguojantys. Knygoje pasakojama dviejų sutuoktinių istorija: jie siekdami savo santuoką padaryti tobula, įstoja į Paktą – slaptą organizaciją, kurios tikslas yra išsaugoti laimingas santuokas bet kokia kaina. Visi, prisijungę prie Pakto, privalo sutikti su tam tikromis taisyklėmis – atsiliepti į kiekvieną santuokinio skambutį, kas mėnesį sutuoktinį palepinti staigmenomis, leistis į bendras keliones. Tačiau svarbiausia – nevalia niekam užsiminti apie Paktą. Nenoriu atskleisti viso knygos siužeto, kadangi ją tikrai verta perskaityti tiems, kas mėgsta modernios visuomenės, o ypač šeimos, problemų gvildenimą, įtraukimą iki pat paskutinio knygos puslapio ir nenuspėjamas įvykių atomazgas.
Vaiva Rykštaitė „Pirmąkart mama: faktai, mitai, giminės moterų balsai ir vienos mamos istorija“. Neslėpsiu, jog pirmieji knygos puslapiai manęs nesudomino, nes viskas prasidėjo nuo „sausos“ teorijos bei istorijos. Tačiau aš nepasidaviau ir nusprendžiau skaityti toliau. Ir nepasigailėjau. Rašymo stilius įtraukiantis ir prikaustantis dėmesį, o pati autorė charizmatiška asmenybė, savo žavesį spinduliuojanti ir knygos puslapiuose. Vaiva Rykštaitė subtiliai įpina moters kaip mamos vaidmens evoliucijos faktus į savo kasdieninius (asmeninius) motinystės išgyvenimus. Skaitant knygą jautiesi labai artima autorei, nes savo kaip mamos patirtį ji perteikia realistiškai, nieko nepagražindama, bet su humoru ir saviironijos gaidele. „Pirmąkart mama“ rekomenduočiau perskaityti ne tik mamoms, auginančioms mažus vaikus, bet apskritai visoms moterims, kurioms bent kartą gyvenime teko susidurti su savo kaip mamos ar moters tapatybės paieškomis.
Erichas Marija Remarkas „Vakarų fronte nieko naujo“. Šią knygą aš perskaičiau dar sėdėdama mokyklos suole, ji buvo įtraukta į privalomų knygų sąrašą. Labai skeptiškai žiūrėdavau į rekomenduojamas perskaityti knygas, bet viena klasiokė patikino, kad šioji tikrai labai įdomi ir verta dėmesio. Knygoje labai tikroviškai perteikiami karo vaizdai ir visi to meto žiaurumai. Knyga labai tinkama tiems žmonėms, kurie nori daugiau sužinoti apie karo frontą ir nelabai įsivaizduoja kaip ten iš tikrųjų viskas vyko. Taip pat knygoje yra labai ryškūs draugystės, atsidavimo, ištikimybės fragmentai, kurie sujaudins net ir visko mačiusį skaitytoją. Perskaičiusi šią knygą aš esu „visom keturiom už“, kad ji ir toliau būtų privalomųjų knygų sąrašuose!
Indrė apie save:
„Turbūt būtų nuodėmė dirbant bibliotekoje neskaityti knygų, o blogiausia yra tai, kad įdomių ir naujų knygų daug, o laiko visoms joms perskaityti per mažai, todėl tenka labai atsakingai rinktis. Bet labiausiai mėgstu detektyvus ir psichologinius trilerius: jie įtraukia nuo pat pradžios iki pabaigos bei turi tą visų mėgstamą netikėtumo faktorių.“