Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra
Pristatome naują Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos svetainę „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“, kuri skirta gyventojams, norintiems dalintis savo prisiminimais, pasakojimais, vaizdo medžiaga. Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ buvo sukurta Tarptautinio projekto „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“ metu su partneriais iš Slovėnijos, Švedijos, Danijos ir Estijos.
Maloniai kviečiame Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos skaitytojus dalintis istorijomis ir prisiminimais apie savo kraštą.
Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ yra elektroninė duomenų saugykla arba „korys“, į kurį savo „medų“ – prisiminimus, pasakojimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Alytaus apskričių kultūros paveldo išsaugojimu ir sklaida. Svetainė buvo inspiruota kraštotyros duomenų bazių „Vilnijos vartai“ ir „Dainavos kraštas“, kuriose taip pat buvo pateikiama bendruomenių kraštotyros informacija.
Įamžinti tautinį paveldą skaitmeniniu pavidalu svarbu, saugu ir patogu. Taip teigė žymi kultūros paveldo elektroninėje erdvėje puoselėtoja, docentė, matematikos mokslų dr. Nerutė Kligienė (1944–2011), apdovanota Lietuvos mokslo premija. „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ sukuria sąlygas ne tik sužinoti apie tam tikras vietoves bei asmenybes, bet ir patiems įkelti savo krašto, giminės istoriją.
Įkelkite savo istoriją
Norite pasidalinti savo gimtojo miesto ar miestelio istorija? Pristatyti unikalų gamtos ar architektūros kampelį? O gal papasakoti, kokiu amatu užsiimate pats ar jūsų giminaitis? Tai padaryti visai nesunku. Pateikti informaciją galima užpildžius anketą arba parašius el. laišką Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.. Tuomet laukite svetainės administratorių patvirtinimo ir raskite savo krašto istoriją skiltyje „Vietovės“, o kraštiečių istorijas – skiltyje „Asmenybės“.
Daugiau informacijos apie tai, kaip įkelti istoriją, rasite specialiai paruoštame virtualiame gide.
Martynos Babekaitės nuotr.