Į bibliotekos lentyną atkeliauja vertingas leidinys
Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką pasiekė netikėta ir labai svarbi dovana, kurią įteikė asmuo, pageidavęs išlikti anonimu. Bibliotekos Dokumentų komplektavimo ir katalogavimo skyriaus darbuotojos jau varto savo rankose vertingą leidinį – šiais metais Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo išleistą knygą „Tėvo Stanislovo palikimas: siuvinėtų liturginių rūbų rinkinys“. Po keleto dienų, tinkamai sutvarkius, su šios knygos turiniu galės susipažinti ir visi bibliotekos skaitytojai.
Knygos autorė menotyrininkė Gabija Surdokaitė-Vitienė taip atskleidžia knygos atsiradimo aplinkybes:
„Su Tėvo Stanislovo kolekcija susidūriau, matyt, Apvaizdos valia. Visų pirma, dėl knygos pasirodymo mes turime būti dėkingi vienai šauniai moteriai, tautodailininkei, margučių meistrei Audronei Lampickienei iš Alytaus. Jai besilankant Paberžėje ir bekalbant su Paberžės saugotoja ir puoselėtoja Regina Galvanauskiene kilo mintis, kad reiktų šį rinkinį publikuoti. Tiesą sakant, tuomet Regina labai skeptiškai pažiūrėjo į Audronės mintis, nes, kaip Paberžės saugotoja pati tuomet pastebėjo, kad „Tokių sakančių ir galvojančių čia daug būna“. Tačiau būtent A. Lampickienė ne tik pagalvojo, bet ir „užkūrė pirtį“. Ji susisiekė su Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo valdytoju Leonardu Šablinsku, aplinkiniais keliais ji susisiekė ir su manimi. Taip prasidėjo mūsų visų bendra kelionė, trukusi penkerius metus...“
Po penkerių metų kruopštaus darbo ir atkaklios finansavimo šaltinių paieškos, leidinys „Tėvo Stanislovo palikimas: siuvinėtų liturginių rūbų rinkinys“ išvydo dienos šviesą. Knygoje ne tik supažindinama su pačiais Tėvo Stanislovo surinktos liturginės tekstilės objektais, bet ir plačiau pasakojama apie kiekvieno jų sukūrimo laikmečio ypatybes: stiliaus, siuvinėjimo technikų, ornamentikos kaitą. Juk kaip tik tokios informacijos skaitytojas neras kitose publikacijose. Pateikiama susisteminta, išsami informacija apie siuvinėjimo amato istoriją, meninės raiškos panašumus ir skirtumus Europoje ir Lietuvoje, kiekvieno iš tų publikuojamų objektų kilmės, puošybos, siuvinėjimo technikų pasirinkimo priežastis, veiksnius, aplinkybes.