Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Jurgio Kunčino 70-metis pasitiktas su gyva kūryba ir muzika

Sausio 13 dieną kraštiečiui rašytojui Jurgiui Kunčinui būtų sukakę 70 metų. Jo vardu pavadintoje Alytaus viešojoje bibliotekoje ta proga susibūrė kūrėjo šeima, kūrybos gerbėjai, bendraklasiai ir amžininkai, dar menantys daugybę linksmų ar karčių nutikimų iš „laikų su Jurgiu“. Jaukus literatūrinis-muzikinis pasibuvimas netruko prabėgti, pažėręs ne tik sentimentų, bet ir naujų J. Kunčino kūrybos atradimų.

Renginyje skambėjo žinomų bardų atliekama akustinė muzika. Visi dainų tekstai buvo vienaip ar kitaip susiję su J. Kunčinu. Jurgio Kunčino eilėmis sukurtą dainą „Vaikystės šviesa“ kompozitorius ir atlikėjas Alvydas Jegelevičius dainavo su švelniu salėje susirinkusios publikos pritarimu. Dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas Albertas Antanavičius padainavo keletą dainų tekstais, kuriuos paskyrė Jurgiui. Įtaigiausiai nuskambėjo „Peizažas su sniegena“ – daina apie lemtingą Jurgiui mėnesį – gruodį. Bardas Romas Naidzinavičius priminė, kad Jurgio Kunčino eilėmis sukurtų dainų įrašų rinkinys „Malūnų gatvė“ – pirmoji Lietuvos bardų kompaktinė plokštelė. Smagiausiai publika lingavo, Romui uždainavus „Vaikų pasaulį“, kuriame jo vokalas avantiūristiškai „žaidė“ su gitaros ir smuiko (Jovita Šiugždinytė) garsais.

Jurgio Kunčino asmenybę taikliausiai patiriame, skaitydami jo prozos ir poezijos tekstus. Jo kūrybinis kelias nutrūko netikėtai, palikęs paslaptingą daugtaškį. Prieš pat mirtį J. Kunčinas rašė tekstą, persmelktą autobiografinėmis patirtimis. Sugalvojo ir pavadinimą - „Aprašytas gyvenimas“, tačiau nesuspėjo pabaigti. Įtaigiausias „Aprašyto gyvenimo“ ištraukas alytiškiams pristatė režisierius Arvydas Kinderis ir teatro studijos „Apartė“ aktorės.

Foto prisiminimų ir eilėraščių kompoziciją, atskleidžiančią poetiškąją Jurgio Kunčino sielos pusę, pristatė vyresn. bibliografė kraštotyrai Ilona Krupavičienė.

Kukliai suabejojusi, ar turinti ką nors naujo pasakyti apie J. Kunčino kūrybą, VU docentė dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė perskaitė pranešimą intriguojančiu pavadinimu „Lankytojai su pižamomis neaptarnaujami“. Pasak lektorės, J. Kunčino kūrybos filosofija teigia, jog sėkmė bet kada ir bet kam gali bet kur ir bet kaip pasisukti.

Faktų ir įvykių apžvalgą, skirtą Jurgio Kunčino sąsajoms su Alytumi, parengė ir perskaitė bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Sovietmečiu Jurgis Kunčinas kūrė tuometinei valdžiai ne itin „patogią“ poeziją, o prozą pradėjo rašyti tik po nepriklausomybės paskelbimo. Vos per penkiolika metų susikaupė apie 50-ties jo autorinių ir verstinių knygų kūrybinis palikimas. Literatūros kritikų geriausiai įvertintas - Jurgio Kunčino romanas „Tūla“, kurios personažai yra spalvingi bohemos atstovai, patiriantys intensyvias emocijas. Romanas išverstas į penkias kalbas. Tad savotišku įvairiakalbiu renginio intarpu tapo garsiniai kūrinio ištraukos skaitymai: lietuvių kalba skaitė vyresn. bibliotekininkė Leokadija Sušinskaitė, anglų kalba – rašytoja Irena Kupčinskienė, rusų kalba – bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė, švedų kalba - Algirdas Gulbinas, lenkų kalba - sesuo Emanuelė, vokiečių kalba - vertimo autorius, kalbininkas Marcus Roduner.

Tokiais gyvaisiais akcentais pasitiktas Jurgio Kunčino jubiliejus jo vardo bibliotekoje. Palankiai susiklosčius aplinkybėms, ir toliau keliausime šio autoriaus kūrybos pėdsakais - pavasarį alytiškių vertinimui bus atiduota nauja Rašytojų sąjungos leidyklos knyga - J. Kunčino poezijos rinktinė.

Jūratė Čėsnaitė

Ilonos Krupavičienės nuotraukos

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.