Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Jurgio Kunčino viešoji biblioteka – Alytaus miesto kultūros premijos nominantė!

Jurgio Kunčino viešoji biblioteka – Alytaus miesto kultūros premijos nominantė!

Šiemet už aktyvią pastarųjų dvejų kalendorinių metų kūrybinę ir / ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje Alytaus miesto kultūros premijai nominuota ir Jurgio Kunčino viešoji biblioteka.

2023–2024-ieji metai bibliotekai buvo ypatingi: naujoji direktorė Vida Grišmanauskienė ne tik atnešė svarbių pokyčių, bet ir subūrė kūrybingą komandą. Už savo veiklą ji pelnė „Riešuto 2024“ apdovanojimą ir buvo pripažinta geriausia Vilniaus regiono bibliotekos vadove. Kunčinukų kolektyvą vienija kūrybingos, bendruomenę telkiančios ir „išlipančios iš rėmų“ bibliotekos vizija.

Per šiuos metus kunčinukų komanda ne tik modernizavo bibliotekos paslaugas, bet ir pavertė ją šurmuliuojančiu bendruomenės centru, kuriame skaitytojai jaučiasi lyg namuose. Įgyvendinti tarptautiniai, regioniniai ir respublikiniai meninio-kultūrinio ugdymo projektai, kultūros paso edukacijos, suorganizuoti įvairūs renginiai ne tik bibliotekos patalpose, bet ir skirtingose miesto vietose, pradedant parodomis ir baigiant kompiuterinio raštingumo paskaitomis, medijų ir informacinio raštingumo mokymais, kasdien pasakojant vis apie ką nors naujo – pilietiškumą, istoriją, rankdarbius, grožinę literatūrą, klimato kaitą, etnokultūrą. 

Apie tai – pokalbis su bibliotekos vadove Vida Grišmanauskiene radijo stoties „FM99“ studijoje.

Jurgio Kunčino viešąją biblioteką, kaip kandidatę Alytaus miesto kultūros premijai gauti, pasiūlė Lietuvai pagražinti draugijos Alytaus miesto skyriaus pirmininkas Jurgis Valiūnas.

„Skaitykla tavo kieme“ – smagus vasaros nuotykis!

„Skaitykla tavo kieme“ – smagus vasaros nuotykis!

Puiki žinia vaikams, leidžiantiems vasarą mieste ir ieškantiems įdomių patirčių – „Skaitykla tavo kieme“ sugrįžta ir, kaip visada, susitikti siūlys skirtingose miesto vietose! Jau ne vienerius metus sėkmingai gyvuojanti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos iniciatyva vėl kviečia jaunuosius vasarotojus į nemokamas veiklas po atviru dangumi.

Jų laukia knygos, stalo žaidimai, piešimas, kūrybinės dirbtuvės su menininkais bei kitos pramogos. Vasaros skaitykloje kviesime atsipalaiduoti, pabendrauti su bendraamžiais ar net atsivesti savo augintinį – visi laukiami!

Džiaugiamės galėdami ir šią vasarą pasiūlyti smagių edukacijų, kūrybinių užsiėmimų bei nuotaikingų susitikimų – ir net po kelis vienu metu!

Ar esi pasiruošęs smagiai ir kūrybingai praleisti vasarą?

Sek naujienas mūsų interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose – „Facebook“ ir „Instagram“ – ir nepraleisk nei vieno susitikimo!

„Skaitykla tavo kieme“ renginių grafikas:

  • Birželio 26 d. Jaunimo parkas (šalia žaidimų aikštelės). 12:30 val. pasinerk į spalvoto smėlio magiją – kartu su edukatore Justina Rebždiene kursime spalvingas mandalas! O 14:00 val. vaikai kviečiami gaminti gipsines roželes – gražu, originalu ir žaisminga!
  • Liepos 3 d. šalia Vidzgirio bibliotekos (Likiškėlių g. 12). 12:30 val. edukatorė iš „Veiklios mamos“ kvies gaminti prisiminimų dėžutes – tai jaukus, kūrybiškas užsiėmimas, kuris paliks šiltą prisiminimą kiekvienam! 14:00 val. terapinis dailės užsiėmimas su dailės pedagoge Sandra Kazlauskaite.
  • Liepos 10 d. žaidimų aikštelė šalia Alytaus šv. Benedikto gimnazijos. 13:00 val. edukatoriai iš įmonės „Sveikisveiki“ pakvies į dekupažo magijos užsiėmimą – atraskite, kaip paprasti daiktai virsta tikrais meno kūriniais!
  • Liepos 17 d. Vingio g. 15A (šalia vaiko ir mamos dienos centro „Kutis“). 12:30 val. edukatorė iš „Veiklios mamos“ kvies gaminti pieštukines – praktiškas, spalvingas ir žadinančias vaikų vaizduotę! 14:00 val. terapinis dailės užsiėmimas su dailės pedagoge Sandra Kazlauskaite.
  • Liepos 24 d. šalia Vidzgirio bibliotekos (Likiškėlių g. 12). 12:30 val. edukatoriai iš „Sveikisveiki“ kvies į modelino kūrybines dirbtuves – lipdysime, formuosime ir leisime fantazijai pasireikšti be jokių ribų! 14:00 val. dailės terapijos valanda su pedagoge Sandra Kazlauskaite.
  • Liepos 31 d. Jaunimo parkas (šalia žaidimų aikštelės). 12:30 val. edukatorė Justina Rebždienė kvies gaminti vitražinius vėjo varpelius – lengvi, spalvingi ir skambantys vasara! 14:00 val. tęsime kūrybinę kelionę gamindami magnetukus.

Skaitykla veiks nuo 12 iki 16 valandos.

Dėmesio! Jei norite atvykti su didesne grupe, prašome rezervuoti norimos edukacijos laiką el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel. +370 656 98 503.

Projektą „Skaitykla tavo kieme“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė. 

Birželio mozaika: įvykiai, datos, faktai

Birželio mozaika: įvykiai, datos, faktai

1 d.

1990 06 01 atidaryta Miroslavo ambulatorija.

1995 06 01 Alytaus rajono savivaldybės valdybos sprendimu atidaryti Nemunaičio kultūros namai.

1995 06 01 Alytaus rajono savivaldybės valdybos sprendimu uždarytas Venciūnų kultūros klubas.

2 d.

1935 06 02 įvyko Jaunosios Lietuvos sąjungos Alytaus skyriaus steigiamasis susirinkimas.
1950 06 02 Varanauske, Alytaus r., gimė pedagogas, Lietuvos ir Alytaus miesto politinis bei visuomenės veikėjas, Alytaus „Jotvingių“ gimnazijos direktorius Kęstutis MILIAUSKAS.


5 d.
1945 06 05 netoli Nedzingės, Varėnos r., gimė poetas Antanas KASANAVIČIUS. Mirė 1992 m.

7 d.
1950 06 07 Alytuje gimė gydytojas, profesorius, biomedicinos mokslų daktaras Alvydas PAVILONIS.

1955 06 07 Alytuje gimė Rita VOSYLIŪTĖ-ALIŠAUSKIENĖ – lietuvių kalbos mokytoja, mokyklos renginių organizatorė.

9 d.

1915 06 09 Austrijos sostinėje Vienoje priimtas baigiamasis Vienos kongreso aktas, kuris nustatė naujas Europos valstybių sienas. Kongreso nutarimu panaikinta Varšuvos kunigaikštystė. Iš dalies buvusios Varšuvos kunigaikštystės žemių sudaryta Lenkijos kongreso karalystė, autonomijos teisėmis įjungta į Rusijos sudėtį. Antrasis Alytus prijungtas prie Rusijos.

9–10 d.

1935 06 9–10 d. Dzūkų kraštotyros draugija Merkinėje surengė pirmąsias Senovės dienas. Šventėje apsilankė Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Apie šventę sukurtas dokumentinis filmas.

10 d.

1935 06 10 Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas SMETONA svečiavosi Bukauciškėse, kunigo Vlado MIRONO dvare.

11 d.

1990 06 11  išrinktas pirmasis Alytaus miesto savivaldybės meras Valdas MACEDULSKAS.

13 d.
1875 06 13 Likiškėse, Alytaus vlsč., Kalvarijos apskr., Suvalkų gub. (dab. Alytaus r.), gimė knygnešys Antanas MIGLINAS.

1955 06 13 Alytuje gimė Viktoras ŠČETILNIKOVAS – kapelmeisteris, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas, Alytaus miesto kultūros premijos laureatas (2005 m.). Mirė 2019 11 13 Alytuje.

14 d.
1930 06 14 Bugonyse, Alytaus apskr., gimė Bronius PRĖSKIENIS – literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, Alytaus krašto mokslininkų draugijos „Vizija“ narys.

1990 06 14  Ūdrijoje atidengtas paminklas pokario aukoms atminti. Autorius Antanas KMIELIAUSKAS.

15 d.
2000 06 15 pirmą kartą suteiktas Alytaus miesto garbės piliečio vardas.

18 d.
1960 06 18 gimė Virginija ŽITKAUSKIENĖ – tautodailininkė, tekstilininkė, pedagogė.
20 d.
1930 06 20 Lizdų k., Alytaus apskr. (dab. Alytaus r.), gimė Petras JANČIAUSKAS – pedagogas, 1963–1968 m. Alytaus mokyklos-internato direktorius, 1968–1976 m. Alytaus rajono tarybos Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas. Mirė 1993 m.

1950 06 20 Lietuvoje atlikta administracinė reforma. Panaikinta Alytaus apskritis. Vietoje jos sudarytas Alytaus rajonas. Dalis buvusios Alytaus apskrities teritorijos atiteko naujai sudarytiems Daugų, Jiezno, Simno, Lazdijų ir Veisiejų rajonams.

22 d.
1880 06 22 Kuodiškiuose, Rokiškio apskr., gimė Vladas MIRONAS – kunigas, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, Ministras pirmininkas, Lietuvos kariuomenės kapelionas, politinis kalinys, daugelį metų klebonavo Dauguose. Mirė 1953 02 17 Vladimiro kalėjime (Rusija).

24 d.

1910 06 24 Alytaus rajone, Simne, surengtas lietuviškas vakaras. Suvaidinta KETURAKIO komedija „Amerika pirtyje“. Ūdrijos choras pirmą kartą atliko kompozitoriaus Juozo NEIMONTO harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Pasisėjau žalią rūtą“.


26 d.

1865 06 26 Butrimonyse, Butrimonių vlsč., Trakų apskr., Vilniaus gub. (dab. Alytaus r.), gimė Bernardas BERENSONAS (Bernardas Valvrojensk – menotyrininkas, vienas garsiausių pasaulio dailės istorikų ir garsiausias savo laikmečio Renesanso dailės žinovas. Mirė 1959 10 06 Settingnano, Italijoje.

2010 06 26  Raižiuose, Alytaus r., pastatytas paminklas Žalgirio mūšio 600-mečiui ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui VYTAUTUI DIDŽIAJAM.


30 d.
1895 06 30 Musteikoje, Varėnos r., gimė Jonas MIŠKINIS – pedagogas, Alytaus gimnazijos mokytojas, mokyklų inspektorius, Dzūkų muziejaus vedėjas, visuomenės veikėjas. Mirė 1982 11 19 Ročesteryje (JAV).

Dešimtmetį minintis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia į skaitymo kelionę

Dešimtmetį minintis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia į skaitymo kelionę

Jau dešimties metų sukaktį skaičiuojantis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia visus – nuo mažiausių iki didžiausių skaitytojų – leistis į nuotykį su knygomis! Kiekvienais metais ši iniciatyva atveria duris į literatūrinius atradimus, smagias užduotis ir naujas galimybes tapti aktyvia skaitytojų bendruomenės dalimi.

Prasidėjusi kukliu iššūkiu išaugo į nacionalinę akciją

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ pradžia – 2016-ieji, kai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka paskelbė skaitymo iššūkį ir pakvietė dalyvauti Šiaulių ir Telšių apskričių bibliotekų lankytojus. Tąsyk iššūkį priėmė 400 dalyvių iš 11 bibliotekų ir per vasarą perskaitė 2 684 knygas. Sėkmė sudomino Apskričių viešųjų bibliotekų asociaciją ir, jai pasiūlius šią skaitymo skatinimo akciją pakartoti visos šalies mastu, per dešimtmetį „Vasara su knyga“ tapo populiariausia ir kasmet augančia skaitymo skatinimo iniciatyva Lietuvoje, pritraukiančia dešimtis tūkstančių dalyvių. Prie iniciatyvos jau prisijungė 1 262 viešosios ir mokymo įstaigų bibliotekos iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių. Įsitraukia ir užsienio lietuviai. 2024 m. iššūkis sulaukė beveik 30 tūkst. dalyvių iš Lietuvos, Ispanijos, Kipro ir kitų šalių. Organizatoriams didžiausią motyvaciją teikia pasiekti įspūdingi skaičiai – nuo akcijos pradžios iki dabar dalyviai perskaitė daugiau nei 730 tūkst. knygų!

Nuo pat nacionalinės iniciatyvos pradžios komandoje dirbanti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Odeta Maziliauskienė sako, kad yra tokių knygų skaitymo entuziastų, kurie jau išaugo iš vaikiško amžiaus ir dalyvauja toliau, yra šeimų, kuriose prie tėvų prisijungia vaikai. „Mūsų bibliotekoje skaito mama, dalyvaujanti nuo pirmojo iššūkio. Mamos pavyzdys įkvėpė sūnų, kuris tik išmokęs skaityti iš karto tapo „Vasaros su knyga“ dalyviu. Iš pradžių mes, bibliotekininkai, turėjome tiesioginį kontaktą su dalyviais, nes juos registruodavome (ar bepamenate popierines skaitytojų korteles?). Dabar, kai registracija vyksta internetu, jau tik iš pažįstamų pavardžių pamatome, kad mūsų skaitymo entuziastai vėl dalyvauja“, – pasakoja Odeta.

Skaitymo kelionė prasideda: trys užduotys – trys knygos

Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais skaitančius dalyvius. Šių metų iššūkis draugiškas net ir tiems, kurie teigia „neturintys laiko skaityti“. Trys užduotys – trys knygos. Tiek tereikia, kad vasara taptų prasmingesnė ir kūrybingesnė:

  1. Perskaityk knygą, kurią norėtum pasiimti į kelionę. Įsivaizduok: lagaminas beveik supakuotas, bilietas kišenėje, o rankoje dar telpa viena knyga... Pasirink tokią knygą, kuri taptų geriausiu kelionės draugu – gal lengvas romanas, gal įtraukiantis detektyvas, o gal istorija, kuri nuneš į kitus pasaulius greičiau nei bet koks transportas!
  2. Perskaityk knygą apie muziką. Paklausyk... Ar girdi? Kažkur tarp puslapių skamba džiazas, rokas ar klasikinė sonata. Ieškok knygos, kurioje gyvena muzika – tai gali būti garsaus muzikanto biografija, pasakojimas apie grupės kelionę į šlovę ar net romanas, kurio herojus atranda savo balsą.
  3. Perskaityk knygą, kurios pavadinime yra raidė su paukščiuku. Ne, tai ne paukštis ant viršelio – tai lietuviškos abėcėlės „sparnuotosios“ raidės: č, š, ž! Atrask knygą, kurios pavadinime slepiasi nors viena iš jų.

Perskaitai – įvedi knygą – keliauji toliau!

Dalyvauti itin paprasta:

  1. Nuo birželio 1 d. apsilankyk svetainėje www.vasarasuknyga.lt.
  2. Užsiregistruok.
  3. Perskaityk 3 knygas pagal užduotis.
  4. Perskaitytas knygas įvesk į sistemą.

Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. Be to, visą vasarą šios akcijos „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairūs konkursai, bus galima laimėti prizų.

Švęskime 10-ąjį skaitymo iššūkio gimtadienį kartu – leiskimės į vasaros kelionę su knyga ir įkvėpkime vieni kitus skaityti daugiau!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Visa informacija apie skaitymo iššūkį – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. 

Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka.

Rėmėjai: „Biblioteka visiems“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, virtuali biblioteka „ELVIS“, „Bags and More“, „Tulpės“ sanatorija, „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“.

„Vasara su knyga“ finansuojama  Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir yra Skaitymo skatinimo 2025–2027 metų veiksmų plano dalis.

 

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos informacija

Rasos Sagės naujausio romano „Ugnis jos kauluose“ sutiktuvės

Rasos Sagės naujausio romano „Ugnis jos kauluose“ sutiktuvės

Vasarą pasitiksime jaukiu literatūriniu pasibuvimu! Birželio 9 d. 17.30 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) rašytoja, geriausiai visiems žinoma kaip romano „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“ autorė, Rasa Sagė pristatys jau ketvirtąjį savo romaną „Ugnis jos kauluose“. Renginio viešnią kalbins alytiškė, gyvenimiškų istorijų meistrė Irena Buivydaitė-Kupčinskienė.

Emigracijos, prisitaikymo svetimoje šalyje ir savosios tapatybės tematikai skirtame romane ieškoma atsakymo, kas jungia ir skiria trijų kartų moteris, dėl įvairių peripetijų palikusias Lietuvą ir bandžiusias tvirtintis kitoje kultūroje. Autorė įtaigiai atskleidžia pagrindinių veikėjų Martos, Editos ir Vitos skausmingą ryšio su gimtine praradimą, siekį prigyti svečioje šalyje, išlaikyti ar iš naujo atkurti dėl vienokių ar kitokių aplinkybių trūkinėjančius saitus su Lietuva. Istoriniais faktais paremtame pasakojime veriasi autentiški ne tik Lietuvos, bet ir Nyderlandų istorijos ir kultūros vaizdai.

RASA SAGĖ (g. 1977 m.) – rašytoja, tinklaraštininkė ir visuomenės veikėja, gyvenanti Nyderlanduose. „Nyderlandų skaitytojų klubo“ įkūrėja, literatūros premijų komisijos narė, pranešėja, knygų apžvalgininkė, pokalbių laidų ir pamokų apie rašymą kūrėja. Rasa Sagė yra parašiusi ir išleidusi romanus „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“, „Tavo likimo krašteliu einu“, „Burbulas. Apie pasaulį be vaikų“, elektroninę knygą „Tiems, kurie svajoja parašyti knygą“. Kūryboje ypatingas dėmesys skiriamas moters vidiniam pasauliui, emocijoms ir gyvenimo apmąstymams.

Romaną išleido leidykla „Slinktys“.

Ateik ir pasinerk į autorės istorijas – tikras ir tas, kurios „nugulė“ į knygą!

Bibliotekininkų stažuotė: misija – Slovėnija!

Bibliotekininkų stažuotė: misija – Slovėnija!

Gegužės 11–14 d. aštuoniolika Vilniaus regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų lankėsi Liublianoje, kur turėjo galimybę susipažinti su Slovėnijos bibliotekų veikla ir šalyje sėkmingai taikomomis paslaugų inovacijomis.

Vizito tikslas – pažinti Slovėnijos bibliotekų veiklą, daugiausiai dėmesio skiriant inovatyvių technologijų pritaikymui, tvarumo sprendimams, suaugusiųjų švietimui ir neformaliojo ugdymo galimybėms. Vizito metu grupė susitiko su Slovėnijos bibliotekų specialistais, dalyvavo praktinėse veiklose ir diskusijose.

Pirmąją vizito dieną bibliotekininkai lankėsi Liublianos Oton Župančič viešojoje miesto bibliotekoje bei Nacionalinėje ir universiteto bibliotekoje. Antroji vizito diena prabėgo lankantis Liublianos miesto centrinėje bibliotekoje, Liublianos visuomenės švietimo centre bei susipažįstant su Jaunimo literatūros ir bibliotekininkystės centru „Pionirska“. Paskutinę vizito dieną bibliotekininkai lankėsi Radovljicos miesto Antono Tomažo Linharto bibliotekoje, kuri sužavėjo modernumu, bendruomeniškumu ir įkvepiančiomis iniciatyvomis.

„Dalyvaujant „Erasmus+“ mobilumo veiklų projekte, tobulinant profesines kompetencijas, įgijau ne tik profesinių žinių, bet ir naujų draugysčių, kultūrinių mainų ir asmeninio augimo. Labai džiaugiuosi ir vertinu tai, kad turėjau galimybę dalyvauti projekte, kuris skatina bendrystę, mokymąsi ir tobulėjimą“, – įspūdžiais iš vizito pasidalijo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Medijų ir informacinio raštingumo mokymų vyresn. bibliotekininkė Daiva Balionienė.

Vizito dalyviai grįžta namo ne tik su lagaminais, bet ir su vertingomis idėjomis, kurias jau nekantrauja pritaikyti savo bibliotekose.

Vilniaus regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų „Erasmus+“ darbo stebėjimo vizitas Slovėnijoje finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Alberto Antanavičiaus-Šekspyro knygos pristatymas-koncertas „Pasidainavimai apie Dainavą“

Alberto Antanavičiaus-Šekspyro knygos pristatymas-koncertas „Pasidainavimai apie Dainavą“

Mūsų kelias – tik namo

visad, kur bebūtum, – suka;

laukia čia miškų želmuo

savo vaiko – dzūko;

Minint Alytaus miesto dienas, mylimas ir laukiamas kraštietis, dainuojamosios poezijos kūrėjas bei atlikėjas Albertas Antanavičius-Šekspyras pristatys naujausią savo knygą „Pasidainavimai apie Dainavą“. Birželio 12 d. 17.30 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks šio leidinio sutiktuvės-koncertas, kuriame išgirsite mūsų krašto dainiaus vizitine kortele jau tapusius gitarinius eilėraščius.

„… į šią knygą sudėjau daug tekstukų apie dzūkiškus (cikrinius) rajonus – dar užgriebiau Birštoną ir gabaliuką Trakų žemių, nors istoriškai Dzūkija (Dainava) yra dar didesnė; visko, ką esu apie JĄ parašęs, žinoma, sudėt net į dvigubai storesnę knygą tiesiog neįmanoma. Gal – vėliau.

Šitie tekstukai dažnai nėra panašūs į tikruosius eilėraščius, – bent jau man taip atrodo, ir aš to visai neslepiu; jie – kone visi – sutverti dainoms ar pasidainavimams (supraskit, kaip norit).

Daugiausia šioje knygoje yra, žinoma, Alytaus miesto; ir kaip gi kitaip, – čia gi užaugau, su Alytum ir dabar kasdien esu, nors jau daugiau nei pusamžį gyvenu kitur. Toliau – Alytaus rajonas, Druskininkų savivaldybė, Lazdijų ir Varėnos rajonai; esu parašęs ir apie Dzūkijos herbą, visų mūsų miestų bei kai kurių miestelių herbus“, – taip savo knygą apie Dzūkiją pristato pats autorius.

Simboliška, kad Albertas Antanavičius-Šekspyras į jaukų muzikinį susitikimą alytiškius kviečia būtent per savo gimtojo miesto gimtadienį. Kviečiame ir mes!

Renginio bičiuliai – Alytaus miesto savivaldybės Dvaro seniūnaitija.

Projektą „TĖVIŠKĖS ATVIRUKAI: pasidainavimai apie Dzūkiją“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė.

Ieškai patikimos mokslinės informacijos? Išbandyk „EBSCO Publishing“ duomenų bazes!

Ieškai patikimos mokslinės informacijos? Išbandyk „EBSCO Publishing“ duomenų bazes!

Kviečiame visus bibliotekos lankytojus nemokamai naudotis viena didžiausių elektroninių mokslo duomenų bazių – „EBSCO Publishing“. Čia rasite tūkstančius viso teksto mokslinių straipsnių, žurnalų, e. knygų ir kitų patikimų šaltinių įvairiomis temomis. Ypač naudinga studentams, mokytojams, tyrėjams ir visiems žingeidiems skaitytojams. Šiose bazėse informacija pateikiama anglų kalba, tačiau galima rasti publikacijų ir prancūzų, vokiečių, ispanų, lenkų, lietuvių kalbomis.


Svarbiausia – prisijungti prie „EBSCO Publishing“ galite ne tik bibliotekoje, bet ir patogiai iš namų! Norint gauti individualų prisijungimo slaptažodį reikia kreiptis į Knygų, periodikos ir interneto skaityklos darbuotoją (Seirijų g. 2) arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos skaitytojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą).

„EBSCO Publishing“ padės greitai rasti patikimus šaltinius tiek moksliniams darbams, tiek asmeniniam tobulėjimui – kviečiame išbandyti!

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus paskaita ir parodos atidarymas „Lietuva litvakų kūryboje“

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus paskaita ir parodos atidarymas „Lietuva litvakų kūryboje“

Gegužės 22 d. 17.15 val. kviečiame alytiškius ne tik į parodos „Lietuva litvakų kūryboje“ pristatymą, bet ir į šiai temai skirtą paskaitą, kurią ves Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkė-parodų kuratorė Aušra Rožankevičiūtė. Susitikimas vyks Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos renginių salėje (Seirijų g. 2).

Bėgant šimtmečiams, Lietuvos žydų bendruomenė įgijo su Lietuva glaudžiai susijusią litvakišką tapatybę. Žydų menininkams Lietuva tapo ištisu pasauliu – motina, namais, išminties rankraščiu, talismanu, paguoda, suskilusia žeme, tragiškų netekčių vieta... Lietuvą jie apgaubė meilės, ilgesio ir poetiškos melancholijos atmosfera.

Kilnojamoji paroda akcentuoja tuos svarbiausius litvakų kūrybos aspektus, kurie atskleidžia populiariausius Lietuvos vaizdinius tapyboje, grafikoje, poezijoje, romanuose, dainose, muzikoje, kine, teatre. Vieniems menininkams rūpėjo romantizuoto istorinio Vilniaus vaizdai, kitiems – gimtasis šetlas ar tradicinis Lietuvos peizažas, tretiems – vargani darbininkų kvartalai ir miestų griuvėsiai. Poezijos mėgėjus paroda pradžiugins iš jidiš kalbos verstais eilėraščiai apie Vilnių ir Lietuvą, tarp jų ir unikaliu kūriniu – garsaus dailininko Marko Šagalo eilėraščiu apie Vilniaus Didžiąją sinagogą. Istorijos, muzikos, dailės, kino ir teatro gerbėjai parodoje atras ne vieną įdomų faktą.

Stendinė paroda „Lietuva litvakų kūryboje“ bibliotekoje svečiuosis iki birželio 30 dienos. Rekomenduojame apsilankyti!

Nuotr. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.