Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

GERA DIENA – GERA KNYGA! Bibliotekos skaitytoja Elena dalijasi rekomendacijomis

GERA DIENA – GERA KNYGA! Bibliotekos skaitytoja Elena dalijasi rekomendacijomis

Ilgametė skaitytoja Elena, į biblioteką išsirinkti knygų užsukanti labai dažnai, rubrikos sekėjams ir visiems ieškantiems patikimų rekomendacijų, šį mėnesį pristato net 5 knygas!

Jurgis Kunčinas „KASDIEN Į KARĄ“: „Tai lyg autobiografija, lyg prabėgusio gyvenimo išpažintis: nuoširdi, atvira ir sąmojinga, skaudoka ir apgailestaujanti. Kalba labai vaizdinga, skaitau ir tarsi matau tuos veikėjus, jų veiksmus, atpažįstu Alytaus vietas ir vietoves ir netgi kai kuriuos žmones. Man patiko!“.

Aldona Ruseckaitė „ŽEMAITĖS PASLAPTIS“: „Labai patiko. Tokia šilta, jautri ir moteriška knyga. Atrodo, kad sėdžiu šalia moterų būrelio, o Žemaitė porina savo sunkų, bet įdomų ir nesavanaudišką gyvenimą. Šios autorės skaitau jau trečia knygą ir žaviuosi jos sugebėjimu po truputėlį surinkti niekur neskaitytus rašytojų autobiografinius faktus ir sudėti juos į nuoširdžiai, giliai dūšią paliečiančias knygas.“

Jojo Moyes „SVETIMI BATAI“: „Tai knyga, visiškai nepanaši į kitas šios autores knygas. Aš negalėjau nuo jos atsiplėšti ir įsijaučiau taip, lyg ir pati tame veiksme dalyvaučiau. O kokia netikėta atomazga... Labai patiko!“.

Victoria Elizabeth Schwab „NEMATOMAS ADĖS LARU GYVENIMAS“: „Ji patiks tiems, kas mėgsta kitokias knygas. Tai fantastinės, bet psichologiškai labai tikroviškos situacijos. Daugelis iš mūsų gal norėtų jas išgyventi ir savo gyvenime. Labai prikaustanti. Ji – viena iš tų knygų, kurios pasilieka manyje ir kartas nuo karto vėl iškyla į paviršių.“

John Maxwell Coetzee „LENKAS“: „Skaičiau „Lenką“ ir pykau, kad jis toks „medinis“ ir be kruopelytės lankstumo. Tačiau ir Beatričė tarsi ledinė, be emocijų, susikausčiusi ir abejojanti. Norėjosi juos supurtyti, kad atsibustų. Likau nepatenkinta jais abiem. Bet vėlgi – tai amžinas vyro ir moters nesusikalbėjimas, negebėjimas atskleisti savęs ar tiesiog nenoras išeiti iš savo kad ir nuobodaus, bet taip įprasto gyvenimo. Man tikrai patiko!“.

Jaunimas bibliotekoje: misija įmanoma!

Jaunimas bibliotekoje: misija įmanoma!

Grupė Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos darbuotojų pastarosiomis dienomis dalyvavo intensyviuose dviejų dienų mokymuose Elko miesto savivaldybės Sofijos Nasierovskos viešojoje bibliotekoje, Lenkijoje. Diskusijos apie tai, kaip biblioteką paversti jaunimui patrauklia vieta – tema, kuri aktuali tiek mūsų kaimynams, tiek mums patiems.

Lektorius Sebastian Kochaniec pasidžiaugė nauja ir labai įdomia patirtimi vesti mokymus skirtingų šalių bibliotekininkų bendruomenėms ir pabrėžė, jog tikisi, kad pasidaliję gerosiomis patirtimis, rasime kūrybingų būdų pritraukti daugiau jaunų žmonių. Reikia jiems parodyti, kad biblioteka gali būti tiesiog jauki vieta pasibuvimui su bendraminčiais, ir nebūtina mėgti skaityti, kad galėtum į ją ateiti.

Pagrindinė problema yra kartų skirtumai, kuri egzistuoja ir mokyklose. Mokytojai ir / ar bibliotekininkai, būdami vyresnio amžiaus, dažnai primeta jaunimui, kad jie žino, kas jiems yra geriau. O kur dar privalomų knygų sąrašas, kuris jau nebeatitinka šių dienų aktualijų, bet nesikeičia metai iš metų.

Nors mokymų grafikas buvo įtemptas, bet užteko laiko poilsiui ir integracijai. Laisvu metu bibliotekininkės aplankė Elko istorijos muziejų, kuris nustebino senoviškų traukinių gausa, pasigrožėjo Elko miestu ir ežeru, susipažino su partnerių bibliotekos erdvėmis ir smagiai pasidalijo bibliotekinio gyvenimo niuansais.

Na, o netolimoje ateityje, įgyvendinant projekto veiklas, lauks turininga vasaros stovykla jaunimui, kurioje vėl susitiks pasienio bendruomenės.

Projektas LTPL00108 „Pasienio bendruomenių išmintis ir augimas“ finansuojamas ES Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra investicijų suma, tenkanti Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai 119.368,54 euro, toje sumoje ES skiriamos lėšos – 95.494,83 eurai. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024-02-01–2025-05-31.

Vėjo laive: dainuojamosios poezijos vakaras su bardu Romu Naidzinavičiumi

Vėjo laive: dainuojamosios poezijos vakaras su bardu Romu Naidzinavičiumi

Į Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką (Seirijų g. 2) grįžta alytiškių visada laukiamas, kraštietis Romas Naidzinavičius, šįkart su dainomis – pavasariui, meilei, gyvenimui. Gegužės 22 d. (trečiadienį) 17.30 val. maloniai kviečiame į dainuojamosios poezijos vakarą, kuriame bardas Romas įsuks į pavasario dainų fiestą.

R. Naidzinavičius ilgame kūrybos kelyje dainavo ir kūrė įvairios tematikos ir žanro dainas suaugusiesiems ir vaikams. Koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Prancūzijoje, Lenkijoje, Latvijoje.

Dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas dovanos geriausias jaunystės dainas, taip pat bus ir naujų, dar negirdėtų kūrinių. Kviečiame praleisti vakarą gyvos muzikos apsuptyje!

Gyvenimas kaip foto akimirka: Zenonas Bulgakovas

Gyvenimas kaip foto akimirka: Zenonas Bulgakovas

85-eri. Tokius gyvenimo metus gegužės 24-ąją dieną būtų pasitikęs daugeliui alytiškių puikiai pažįstamas, dažno su šypsena ar nuoširdžiu žodžiu palydėtas fotomenininkas, Alytaus miesto garbės pilietis Zenonas Bulgakovas. Alytaus miesto teatras ir Jurgio Kunčino biblioteka kviečia Jus į renginius, skirtus Garbės piliečiui Zenonui Bulgakovui atminti, kuris šiais metais būtų minėjęs 85-ąjį jubiliejų.

Visu savo gyvenimu ir kūryba rodęs ištikimybę savo miestui, čionykščių taikliai pramintas Alytaus fotometraštininku, Zenonas Bulgakovas paliko įspūdingą savo kūrybinių darbų kraitį. Nors Zenonas visiems labiau žinomas ir pažįstamas kaip profesionalus fotomenininkas, tačiau alytiškius visada labai traukė ir kita menininko pusė – tapybiškoji, kuri jo gyvenime atsirado gerokai anksčiau, nei meninė fotografija. Tapė iki pat paskutinių savo gyvenimo dienų. Kaip pastebi jo žmona Giedrė, jei ne fotografija, Zenonas būtų buvęs puikus atminties institucijų darbuotojas – tiek archyvo, tiek muziejaus, tiek bibliotekos, kadangi iš prigimties buvo labai kruopštus ir pedantiškas – tikras „krapštukas“.

Gegužės 25 d. 18 val. „Namai suARTina“. Sienų tapybos darbų vernisažas - teatralizuota ekskursija, Vilniaus g. 5 - Vilties g. 4 - Šaltinių g. 2. (renginys nemokamas)

Jau greitai net penkių Alytaus pastatų sienos nusidažys ryškiomis spalvomis, o svarbiausia – įprasmins pastatų ir miesto gyvenimo istoriją. Atrinkti net penki pastatai kurie, dėka antrą kartą vykstančios inciatyvos „Namai suARTina“, prabils mūsų miesto kalba. Z. Bulgakovo atminimą įamžinsime ant namo, kuriame gyveno fotomenininkas, sienos – Vilties g. 4. Gegužės 25 d. 18 val. vyks sienų tapybos darbų vernisažas – teatralizuota ekskursija, skirta Z. Bulgakovo jubiliejui. Vilniaus g. 5 – Vilties g. 4 – Šaltinių g. 2.

Gegužės 30 d. 17.30 val. Atsiminimų vakaras „Gyvenimas kaip foto akimirka“ Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Seirijų g. 2 (renginys nemokamas)

Jautriame pasibuvime Z. Bulgakovo kūrybinės asmenybės polius tyrinės dailėtyrininkė dr. Margarita Janušonienė, kolegiškais prisiminimais dalinsis fotografė Zita Stankevičienė, seni draugai, artimi bičiuliai ir visi norintys. Visose bibliotekos erdvėse bus eksponuojamos Zenono Bulgakovo fotografijos, tapybos darbai, specialiai atrinkti iš itin turtingo jo kūrybinio bagažo.

Gegužės 31 d. 19 val. Terasa teATRAS ’k – svaigus muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaras. Meno kūrinių aukcionas, skirtas Z. Bulgakovo atminimo įamžinimui.  Alytaus miesto teatro stogo terasa (įėjimas iš kiemo pusės). Bilietai: kakava.lt/pirkti-bilietus/8122/15000 

Pirmasis stogą raunantis renginys ant Alytaus miesto TEATRO stogo pradeda naują unikalių renginių ciklą. Terasa teATRAS’ k – svaigus muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaras, kuriame degustuosime ne tik profesionalių džiazo atlikėjų Tado ir Agnės Pasaravičių muziką, aktoriaus Tomo Pukio skaitomas eiles, išskirtinio skonio Alytaus rajone gaminamus „Miella vyninė“ vynus bei šefų specialiai jam sukurtas skaniąsias brusketas, bet ir turėsite unikalią galimybę aukcione įsigyti alytiškio, menininko, fotografo a. a. Zenono Bulgakovo bei jo draugų – Alytaus menininkų – darbų, taip prisidėdami prie jo atminimo įamžinimo. Proto jėgas išbandysime Kahoot žaidime, o mėgstančių ilgiau naktinėti, lauks ir naktinis kino seansas.

Pasinerk į degustaciją ir ATRAS’ k: vakaro jausmus, skonius, garsus ir kvapus, o svarbiausia – gerumą ir bendrumą, kuris užgniauš kvapą nuo pat pirmos minutės ir nukels į naktinio gyvenimo šurmulį jaukioje ir stogą raunančioje terasoje. Susitinkame degustuoti gaivų vėjo dvelksmą vakarėjančio miesto fone. Durys atidaromos 19 val. Renginio pradžia 19.15 val. Renginio trukmė (iki 24 val.).

Susitikime Alytuje | Svečiuose – suaugusiųjų skaitymo ambasadorė Gina Viliūnė

Susitikime Alytuje | Svečiuose – suaugusiųjų skaitymo ambasadorė Gina Viliūnė

Į gyvą susitikimą Alytuje Jus kviečia projekto „Metai su knyga 2“ suaugusiųjų skaitymo ambasadorė Gina Viliūnė!

Gina – Vilniaus istorijos tyrinėtoja, prozininkė, Vilniaus klubo premijos laureatė, „Magdalė, smuklės merga“, „Karūna be karaliaus“, „Imperatoriaus meilužė“, „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ bei kitų populiarių istorinių romanų autorė.

Rašytoja teigia: „Rašymas man – tai galimybė pabėgti į kitą laiką, kitą erdvę, kur pati galiu kurti taisykles. <...> Visos knygos atsirado, nes galvoje gimė istorija ir tiesiog reikėjo ją užrašyti. O istorijos gimė susipažinus su ypatingais žmonėmis“.

Į pažintį kūrėja kviečia ir jus! Tereikia užsiregistruoti ir sudalyvauti!

Susitikime sužinosite:

🔵 kaip gimsta istorinių romanų personažai?
🔵 kokie lietuvių ir užsienio rašytojai labiausiai įkvepia Giną?
🔵 slapti ir netikėti suaugusiųjų ambasadorės rašymo ritualai – kokie jie?
🔵 bei kodėl Gina rekomenduoja prancūzų rašytojo Romain Gary (Émile Ajar) romanus „Aušros pažadas“ ir „Meilutis. Smauglio vienatvė Paryžiuje“?

Susitinkame gegužės 16 d. 17.30 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2)!

Būtina registracija: tel. +370 612 59 910.

Renginys NEMOKAMAS ir atviras VISIEMS!

Keletas Alytaus kraštotyrinių faktų: GEGUŽĖS mėnesį minime...

Keletas Alytaus kraštotyrinių faktų: GEGUŽĖS mėnesį minime...

1 d.

1549 m. gegužės 1 d. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas (1548–1572) Alytaus miestelį ir Alytaus dvarą užrašė savo žmonai Barborai Radvilaitei.

1899 m. gegužės 1 d. pradėjo kursuoti traukiniai geležinkelio atšakoje Alytus–Suvalkai–Gardinas.

1929 m. gegužės 1 d. Aginčiuose, Želvos valsčiuje, Ukmergės apskrityje gimė žurnalistas, redaktorius, apybraižų knygos „Alytus“ (1973) autorius Stanislovas Pleskus. 1962–1982 m. redagavo rajono bei miesto laikraštį „Komunistinis rytojus“. Mirė 2015 m. liepos 20 Vilniuje.

2 d.
1949 m. gegužės 2 d. Stabulankių kaime, Utenos rajone, gimė gydytoja, poetė Dalia Ramoškaitė. Dirbo Alytaus rajono centrinėje ligoninėje gydytoja-reanimatore. Mirė 1981 metais.

6 d.
1939 m. gegužės 6 d. gimė bibliofilas, kolekcionierius Algimantas Antanevičius.

7 d.

1939 m. gegužės 7 d. Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje pastatytas paminklas Motinai.

1989 m. gegužės 7 d. po daugelio metų draudimo paminėta Motinos diena.

8 d.
1949 m. gegužės 8 d. Alytuje gimė transporto inžinierius, pedagogas, habilituotas technikos mokslų daktaras Alvydas Pikūnas.

12 d.
1944 m. gegužės 12 d. Pagudonės kaime, Gadūnavo parapijoje, Telšių apskrityje, gimė žurnalistė, poetė, prozininkė, redaktorė Birutė Orinienė-Kulpinskaitė.

1934 m. gegužės 12 d. Rokiškyje gimė buvęs Alovės ir Ryliškių parapijos klebonas, Alytaus rajono garbės pilietis (2007 m.) Stanislovas Stankevičius. Mirė 2023 m. balandžio 5 d.

13 d.
1929 m. gegužės 13 d. Alytuje gimė gydytojas, chirurgas, biomedicinos mokslų daktaras Jonas Platūkis. 1980–1989 m. buvo sveikatos apsaugos ministras.

14 d.

1989 m. gegužės 14 d. ant namo, kuriame gyveno Romas Kalanta, Krėvės gatvėje 6B, atidengta memorialinė lenta.

18 d.
1934 m. gegužės 18 d. Bagušiškių kaime, Alytaus rajone, gimė tautodailininkė, tapytoja, poetė, pedagogė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė, Alytaus apskrities literatų klubo „Tėkmė“ narė, Alytaus rajono Garbės pilietė (2010 m.) Janina Irena Gruodienė. Mirė 2023 gegužės 25 d., palaidota Nemunaičio kapinėse.

20 d.
1924 m. gegužės 20 d. Simne gimė pedagogas, nusipelnęs švietimo darbuotojas Vaclovas Šreiberis. Mirė 2014 m. gruodžio 28 d. Alytuje.

22 d.
1949 m. gegužės 22 d. Daugų valsčiuje, Alytaus apskrityje, gimė kelių inžinierius, technikos mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Henrikas Sivilevičius.

24 d.
1939 m. gegužės 24 d. Alytuje gimė fotografas, tapytojas, Alytaus foto metraštininkas, Alytaus miesto kultūros premijos laureatas (1991 m., 2001 m.) Alytaus garbės pilietis (2012 m.) Zenonas Bulgakovas. Mirė 2023 m. spalio 15 d. Alytuje.

27 d.
1959 m. gegužės 27 d. Alytuje gimė kunigas, Lietuvos kariuomenės ordinariato kapelionas majoras, gamtos mokslų habilituotas daktaras, teologijos mokslų habilituotas daktaras Petras Kavaliauskas. Mirė 2011 m. balandžio 19 d. Alytuje.

29 d.
1964 m. gegužės 29 d. Butrimiškių kaime, Alytaus rajone, gimė dailininkas, pedagogas, apdovanotas premija miesto nusipelniusiems pedagogams, Vitas Zabita.

30 d.
1939 m. gegužės 30 d. Paliepių kaime, Punios seniūnijoje, Alytaus apskrityje, gimė lituanistas, rašytojas, pedagogas Albinas Klizas.

31 d.
1939 m. gegužės 31 d. Baisių kaime, Papilės valsčiuje, Mažeikių apskrityje (dab. Akmenės r.), gimė inžinierius, buvęs valstybės įmonės „Alytaus regiono keliai” direktorius Romualdas Snarskis.

1939 m. gegužės paskutinėmis dienomis Miesto parke pastatytas tiltelis, vėliau pavadintas Meilės tilteliu.

Janinos Buzūnaitės-Žukaitienės tapybos darbų parodos „Vaizdai ir mintys sielai“ atidarymas su poezijos ir muzikos prieskoniu

Janinos Buzūnaitės-Žukaitienės tapybos darbų parodos „Vaizdai ir mintys sielai“ atidarymas su poezijos ir muzikos prieskoniu

„Plevenu per gyvenimo pievą,

Sutinku ir praleidžiu džiaugsmus.

Ir tik priešai dar sveria, matuoja,

Apkalba ir palinki

Dienos be nakties...“ (Janina)

Gegužės 9 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks dailininkės, poetės, skulptorės ir papuošalų kūrėjos Janinos Buzūnaitės-Žukaitienės tapybos darbų parodos „Vaizdai ir mintys sielai“ atidarymo vakaras, kuriame laukia ir gausus būrys svečių. Dalyvaus ir svajingomis eilėmis džiugins skaitovai: Alfonsas Mekionis (poetas), Eugenijus Rakauskas (aktorius), Ona Gudaitytė (aktorė). Skambiais fortepijono garsais mėgautis kvies mūsų bičiuliai – Alytaus jaunimo centras (mokytoja I. Vaitkevičienė).

Apie kūrėją: Janina Buzūnaitė-Žukaitienė kilusi iš Dzūkijos ir čia puikiai atsiskleidžianti savo įvairiapusiškoje kūryboje – papuošalų kūrėja, rašytoja, tapytoja. Jos tapybos darbai buvo eksponuoti daugybėje personalinių parodų įvairiuose Lietuvos miestuose, niekur tapyti nesimokiusi moteris net tapo Kanados menininkų federacijos nare. Iki šiol Janina yra surengusi daugiau nei trisdešimt personalinių savo tapybos parodų. Lietuvos dailės kritikai teigė, kad dailininkės darbai yra panašaus braižo kaip ir JAV dailininkės Georgia O'Keeffe darbai. Dailės kritikas Romualdas Alekna pastebėjo, kad dailininkės paveiksluose niekada nėra pasikartojančių motyvų.

Kviečiame ateiti ir kartu pasinerti į jautrią alytiškiams puikiai pažįstamos menininkės kūrybą!

Tvaresnio gyvenimo link: bibliotekų galia ugdyti geresnius visuomenės įpročius

Tvaresnio gyvenimo link: bibliotekų galia ugdyti geresnius visuomenės įpročius

Skaitmeninio raštingumo įgūdžių lavinimas, mokymasis visą gyvenimą, dalijantis patirtimi ir žiniomis su kitais, yra neatsiejama bibliotekininkų darbo dalis, kuri galbūt mažiau matoma plika akimi, tačiau yra labai reikalinga skaitytojams. Atsižvelgiant į šias bibliotekai keliamas užduotis Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka šiuo metu kartu su partneriais, Elko miesto savivaldybės Sofijos Nasierovskos viešąja biblioteka, įgyvendina projektą LTPL00108 „Išmintis ir plėtra pasienio bendruomenėms“.

Draugystė tarp dviejų pasienio šalių bibliotekininkų bendruomenių prasidėjo nuo mokymų Alytaus miesto bibliotekoje tema „Skaitmeninis raštingumas ir žiedinės ekonomikos principai“. Atvykusius kolegas iš Lenkijos pasveikino Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Vida Grišmanauskienė: „Džiaugiuosi sveikindama kolegas iš Elko čia, Dzūkijos sostinėje. Labai svarbu, kad galime įgyvendinti tokį projektą, kuris suteikia plačias galimybes tobulėti, atnaujinti bibliotekų erdves, sukurti naujas veiklas ir dalintis žiniomis bei patirtimis. Skaitmeninė kasdiena, tvari gyvensena, žiedinė ekonomika – tai temos, kurios šiandien turi ypatingą reikšmę, tad, viliuosi, kad naujai užsimezgusi mūsų bibliotekų bičiulystė bus reikšminga ir naudinga pasienio bendruomenėms“, – ir palinkėjo naujai įgytas patirtis bei žinias pritaikyti tiek profesinėje, tiek kasdieninėje veikloje.

Mokymų programa buvo tikrai intensyvi, bet labai naudinga. Pirmosios dienos tema – globalios skaitmenizacijos dinamika, kur savo sukaupta patirtimi dalijosi patyrusi lektorė Gintarė Joteikaitė. Vėliau, žinių praktiniam įtvirtinimui mokymų dalyviai lankėsi Alytaus STEAM atvirosios prieigos centre, kur susipažino su moderniomis laboratorijomis ir inovacijomis, maloniai nustebinti dzūkiška autentika liko užsukę į Alytaus kraštotyros muziejų, kur dalyvavo edukacijoje bei apžiūrėjo šiuo metu ten veikiančias ekspozicijas.

Antroji mokymų diena, kartu su lektoriumi Vidu Patacku, buvo skirta žiedinės ekonomikos principų pažinimui ir įtvirtinimui. Kiekvienas mokymų dalyvis įvardijo po vieną naują gyvenimo kasdienybės sprendimą, kuriuo ketina prisidėti prie tvaresnio gyvenimo būdo: nuo skalbimo priemonių atsisakymo iki popierinių kiaušinių dėklų panaudojimo savo daržuose. Mokymų dalyviai ypač aktyviai įsitraukė į interaktyvią žinių patikrinimo viktoriną, kuri sukėlė daug azarto ir įtvirtino gautas žinias.

Baigiantis vizitui, Elko miesto savivaldybės Sofijos Nasierovskos viešosios bibliotekos direktorė Iwona Adeszko džiaugėsi galimybe ne tik susipažinti su kolegomis iš Lietuvos, bet ir praturtinti žinių bagažą šiuo metu itin aktualiomis visuomenei temomis: „Ypač naudinga buvo diskusija žiedinės ekonomikos tema, kaip tik šiomis dienomis diskutuosime apie tai su jaunimu. Nepaisant to, kad visada kalbame apie spausdinto žodžio svarbą asmenybės lavinimui, ir tai yra tiesa, tačiau paskaitų metu gavau puikų įrankį – kaip žodžio reikšmę ir privalumus pateikti per žiedinės ekonomikos principus.“

Ateityje, įgyvendinant projektą, numatytos veiklos tikslinėms bibliotekų auditorijoms – vasarą stovykla jaunimui, rudenį – pasienio bendruomenių senjorų susitikimai.

Projektas „Pasienio bendruomenių išmintis ir augimas“ finansuojamas ES Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra investicijų suma, tenkanti Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai 119.368,54 euro, toje sumoje ES skiriamos lėšos – 95.494,83 eurai. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024-02-01–2025-05-31.

 

 

ĮVYKO! Kultūrinių patirčių festivalyje „Nuo ART‘isto iki Me(n)talisto“ – kokybiškas ir kūrybiškas laikas jaunimui!

ĮVYKO! Kultūrinių patirčių festivalyje „Nuo ART‘isto iki Me(n)talisto“ – kokybiškas ir kūrybiškas laikas jaunimui!

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ART‘isto iki Me(n)talisto“! Tai taip pat pirmas tokio masto renginys Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai, kuri šiam šurmuliuojančiam vyksmui aktyviai ruošėsi keletą mėnesių: nuo „Skaitytojo paso“ pristatymo moksleiviams iki galutinės programos parengimo.

Į mūsų festivalio partnerių Alytaus kultūros centro erdves gausiai susirinkusius žmones pasveikino bibliotekos direktorė Vida Grišmanauskienė: „Džiaugiuosi matydama tiek daug jaunų smalsių veidų, kurie atvyko šiandien čia iš skirtingų Alytaus miesto bei rajono mokyklų“, – ir akcentavo, kad labai svarbu moksleiviams pasiūlyti kūrybiškų ugdymo ir laisvalaikio praleidimo būdų, o edukacinės veiklos su žinomais menininkais bei literatūros lauko atstovais yra ne tik puiki pagalba mokytojams, bet ir netradicinis įtraukiantis būdas papildyti mokinių žinių ir patirčių bagažą.

Gražių žodžių negailėjo tiek mokytojai, kurie stebėjosi jaukiai užpildytomis erdvėmis ir nemokamų užsiėmimų gausa, tiek patys edukatoriai, kurie atkreipė dėmesį, kad festivalio programoje apstu įdomių veiklų: nuo slemo ir kūrybinio rašymo dirbtuvių iki teatrinių improvizacijų ir virtualios realybės. Džiaugiamės jau sulaukę ir grįžtamojo ryšio! „Tai unikali patirtis čia pat gyvai kurti vaizdiniais bei patirtimi paremtą scenarijų. Nėrėme visomis savo mintimis į filosofinius apmąstymus apie žmogaus būties laikinumo stiprybes, bendra daina kūrėme vieningą pažinimo atmosferą paremtą vienas kito girdėjimu“ – taip apie Vytauto V. Landsbergio kino scenarijaus kūrimo dirbtuvės atsiliepė jų dalyvė. Kiti teigė, kad festivalis pranoko jų lūkesčius ir prašė būtinai „nepamesti“ šio renginio ir, apskritai, kuo daugiau tokių veiklų jaunimui – tuo geriau!

Festivalio metu vyko net vienuolika skirtingų edukacijų bei diskusija, kurioje apie jaunimui aktualius šių dienų džiaugsmus ir rūpesčius kalbėjo reperis Pijus Opera ir komikas Evaldas Jasaitis.

Renginį vainikavo Pijus Opera ir jo kolegos Jokūbo gyvo garso pasirodymas, į kurį buvo įtraukti ir visi susirinkusieji – repas gimė tiesiog koncerto metu, nes talentingasis atlikėjas tekstus kūrė tiesiai iš auditorijos pasiūlytų daiktų. Festivalyje iš viso dalyvavo daugiau nei 400 žmonių!

Visiems nuoširdžiai dėkojame ir skubame pranešti gerąją naujieną – keletas edukacijų „nebetilpo“ į festivalio programą, todėl sekite naujienas ir sužinokite, kur vyks kitas kultūrinis veiksmas!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė.

Andrijos Petkevičiūtės nuotr.

 

Alytaus Jurgio Kunčino
viešoji biblioteka

Biudžetinė įstaiga
Adresas: Seirijų g. 2, 62116 Alytus
Juridinių asmenų registras
Kodas: 188205340

Apie Mus

Informacija

Mūsų kontaktai

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.